Завдяки тому, що була проведена належна організаційна робота, - каже Ганна Іванівна, - зовнішнє тестування пройшло без жодних ексцесів, так, як цього вимагають відповідні нормативні акти. Задовго до нього через засоби масової інформації, в тому числі на прес-конференціях та брифінгах, ми роз’яснили закарпатцям особливості вступу до вищих навчальних закладів I –IV рівнів акредитації та умови проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2008 році.
Крім того, за участі керівництва Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, управління освіти і науки облдержадміністрації, інституту післядипломної педагогічної освіти, ми провели серію навчальних занять з різними категоріями працівників, які організовували та проводили зовнішнє тестування у районах та містах області. Своєчасно було визначено і сертифіковано відповідальних за пункти тестування, уповноважених осіб, старших інструкторів, екзаменаторів і т. д.
Для підвезення учнів до пунктів тестування, з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки, використовувався автотранспорт, який школи області отримали за програмою “Шкільний автобус”, залучалися перевізники. Було налагоджено співпрацю з державною службою охорони та спецзв’язку, що дозволили вчасно забезпечити доставку, охорону та відправку матеріалів на перевірку.
22 квітня на 40 пунктах тести з української мови та літератури із 10358 зареєстрованих на Закарпатті учасників зовнішнього незалежного оцінювання отримали 9855 учнів, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів, що становить 93,5 відсотка, тоді як в Україні цей показник – 90 відсотків. Закарпаття щодо явки абітурієнтів після Києва та Львова посіло 3 місце. Тепер чекаємо результатів тестування. Вірю, що вони будуть такими, які дозволять учням вступити до вищих навчальних закладів та здобути обрану спеціальність.