У ході розмови йшлося про налагодження співпраці між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та згаданим інститутом, який готує спеціалістів у галузі державного управління та місцевого самоврядування. Учасники перемовин зійшлись на тому, що актуальним є не тільки питання підготовки фахівців у стінах закладу, а й проведення навчань голів сільських, селищних рад на місцях. Адже від рівня кваліфікації працівників місцевого самоврядування люди залежать щоденно й безпосередньо.
Олег Гаваші запропонував у червні ц.р. на базі Закарпаття провести таку зустріч із головами oблдержадміністрацій та головами облрад західних областей України з тим, аби донести до них реальну можливість поєднання всіх потенційних навчальних ресурсів, які пропонує Львівський регіональний інститут державного управління Національної Академії державного управління при Президентові України.
– Подальші успіхи розвитку місцевого самоврядування відповідно до вимог часу значною мірою залежать від рівня підготовки кадрів, – підсумовує Михайло Мартин. – Адже до виборних органів багато людей прийшло вперше різної фаховості й підготовки. Словом, таким очільникам сільських та селищних рад ніхто не пояснив різниці між передвиборним мітингом і прийомом громадян із особистих питань в раді, де чітко визначені правила. Тому ми повинні вчитись так, як треба…