За результатами розгляду матеріалів перевірок до суб’єктів господарювання застосовано майже 2,3 млн грн штрафних (фінансових) санкцій.
У податковому відомстві наголошують, що за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Зокрема, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
- оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500 000 гривень;
- роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250000 гривень;
- роздрібної торгівлі пальним через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії – 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень.
Наразі, в Закарпатській області зареєстровано 40 суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним, та 74 суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну. Діє на території краю 306 ліцензії щодо роздрібної торгівлі пальним, тобто АЗС/АГЗС; 445 ліцензій щодо зберігання пального; 35 ліцензій щодо оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі; 15 ліцензій щодо оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі.
ДПС у Закарпатській області