Про варіант осучаснення бібліотек, який уже впроваджується в Україні, а стартував, зокрема, у Дніпрі, розповіла одна з розробниць стартапу «#SmartLibrary» Тетяна Чайка. За її словами, нинішнім завданням бібліотек є сучасні послуги читачам, врахування інклюзивних потреб користувачів, можливості замовити видання зі свого смартфону.
Під час розробки проєкту, зазначила пані Тетяна, враховували й потребу оцифровування бібліотечних каталогів, об’єднання бібліотечних мереж України для поліпшення комунікації, обміну досвідом та ідеями, а також роботи філіалів бібліотек у нових умовах ОТГ. Наприклад, коли в однієї з філій є запит на книжку, а там вона відсутня, можна переадресувати замовлення на іншу філію, не витрачаючи кошти на додаткову закупівлю видань.
Для зручності роботи бібліотекарів розробники проєкту пропонують під час заповнення електронних формулярів адаптувати дані для QR-кодів, а для людей, які, наприклад, не користуються смартфонами, скажімо, як деякі пенсіонери, наклеювати QR-код на паперовий формуляр.
Пропонують також творці «#SmartLibrary» у бібліотеках ставити смарт-панелі для замовлення книжок, адже тоді для обслуговування знадобиться хвилина-дві, що дуже зручно в карантинних умовах, не виникають скупчення відвідувачів.
Також Тетяна Чайка розповіла про можливість електронних копій інформації з веб-сайту книгозбірень, захист особистих даних користувачів, особистий кабінет бібліотекаря, мобільних додаток тощо.