Інформацію про результати недільного голосування розміщено на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.
Колишній начальник відділу національностей і релігій Закарпатської ОДА Йосиф Резеш, котрий балотувався до парламенту України від партії «КМКС» Партія угорців України» по одномандатному виборчому окрузі №87 з центром у місті Надвірна Надвірнянського району Івано-Франківської області, заручився підтримкою 7 донеччан і посів останнє місце в рейтингу.
Як нагадували незадовго до виборів прикарпатські журналісти, Й.Резеш внесений до списків сайту "Миротворець" як посідач, окрім українського, ще й громадянства Угорщини, яке він набув у 2016 році.
Тим часом ексголова Перехрестівської сільради на Закарпатті та, водночас, лідер молодіжного крила КМКС Іштван Добша, що балотувався від партії «КМКС» Партія угорців України» по одномандатному виборчому окрузі №50 з центром в місті Покровськ Донецької області, отримав 28 голосів, зайнявши 14-те місце в рейтингу і обійшовши на кілька голосів 4-х самовисуванців.
Як і передбачало Закарпаття онлайн, за наявних розкладів шанси Й.Резеша та І.Добші потрапити до парламенту України по цих округах виявилися нульовими.
Однак, політична логіка в такому балотуванні є.
Наприкінці минулого року закарпатський блогер Віталій Глагола з посиланням на власні джерела повідомив, що, нібито, Міністерство юстиції планує звернутися до суду про скасування реєстрації партії «КМКС» Партії угорців України» через порушення вимог українського законодавства.
Зі слів В.Глаголи, представники цієї політичної сили брали участь в двох останніх парламентських виборах, однак не як кандидати від КМКС. А згідно з вимогою ст. 24 закону «Про політичні партії в Україні» передбачено, що в разі невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах президента України і вибори народних депутатів України протягом 10 років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.
На цю інформацію відразу стурбовано відреагували в КМКС.
У заяві КМКС зазначили, що з моменту проголошення незалежності України вони у тій чи іншій формі брали участь у всіх виборах. Закон 1992 року позбавив громадські організації права брати участь у виборах, навіть на муніципальному рівні. Відповідно 17 лютого 2005 року була зареєстрована партія «КМКС» Партія угорців України».
Оскільки угорська громада не мала шансів подолати 5%-го прохідний бар'єр до Верховної Ради, партія висунула кандидатів лише в окремих округах. Так, на парламентських виборах 28 жовтня 2012 року партія висунула трьох кандидатів: Василя Брензовича в окрузі 68, Гейзу Гулачі в окрузі 69 та Міклоша Ковача у окрузі 73.
"Виходячи з цього, 10 років, передбачених законом для обов'язкової участі у парламентських виборах, закінчуються в 2022 році", - зазначили у КМКС.
Тому, судячи з усього, в «КМКС» Партії угорців України» вирішили не ризикувати майбутнім і висунули Й.Резеша та І.Добшу "технічними" кандидатами на найближчих парламентських виборах.
Вуву 2021-04-02 / 08:04:47
"Спасіба" глаголі що оперативно дав знати каемкаессезе що мають робити щоб мінюст не зліквідував .
Харашо работАєш .
Ужгородець 2021-04-01 / 12:58:16
На того фраса аби КМКС як партію влада не ліквідувала на тій простій підставі, що не приймає участі у виборах до ВР.
Їм перемога і не світила. Вони це чудово розуміли. Мета була інша. Таким кроком угорці не дали владі юридичного приводу зняти з реєстрації КИКС.
От і все.
Все банально просто.
Як кажуть мацкалики ... Ловкость рук і нік-к-какова машеннічества.
не з 95-го 2021-04-01 / 09:22:34
На котрого фраса сесі йовшки-піштії туда ся попхали? Не мавуть шо туйка робити? Упозірувуть ги 2 ЗЕ-квартальники
пенсіонер 2021-04-01 / 07:27:26
Два дебіла це сила
Пак Іршава 2021-04-01 / 00:07:53
Де пхалися ті у***ки,молодець народ.
Петя 2021-03-31 / 22:21:32
Два мадярські ********.
Степан Крук 2021-03-31 / 21:24:28
Гіганти нородної симпатії!(( Добре, що їх там гоцули не побили...