Проблема низької наповнюваності класів характерна для сільських шкіл по всій Україні. Не оминула проблема й Берегівщину. Портал karpatalja.ma, посилаючись на слова начальника управління освіти та культури Берегівської міської ради Едіти Бабяк, повідомляє, що на території громади планується оптимізувати (фактично, скоротити) 44 класи, зокрема, у школах сіл Чома, Геча, Оросієво, Яноші, в берегівських ліцеї-інтернаті імені Есе Томаша та середній школі ім. Габора Бетлена тощо. При цьому, за словами Едіти Бабяк, жоден навчальний заклад не буде закритий, а з нового навчального року шкільні автобуси будуть возити учнів "оптимізованих шкіл" до навчальних закладів сусідніх населених пунктів.
Вочевидь, не всі керівникі шкіл схвалюють цей процес. Так, Бейло Якоб, директор початкової школи у с. Гече, відмітив, що в 1990-і роки було витрачено чимало зусиль та коштів для створення цього навчального закладу. На його думку, процес навчання в невеликих класах - перевага, а не недолік, адже знання краще отримувати в невеликих групах учнів. А якщо скоротять кілька класів, то будівлю школи все одно доведеться утримувати і отоплювати повнісю. "Церква та школа роблять село селом" - так прокоментував директор ситуацію, сподіваючись, що процес оптимізації омине його заклад.
Настю 2021-03-13 / 10:41:06
А за собою перечитати важко? Що там у 2-му рядку наклепала?
Анастасія 2021-03-13 / 06:39:46
Коли вже той мер бабяк нажреться.заберуть собі гімназую бо вона знаходиться у мальовничому Вона знаходиться в нічному місті науковиця місця так прихватить садик у чопівці ішколу 2