Балога вважає, що БЮТ і Кабінет Міністрів під керівництвом його лідера Юлії Тимошенко намагаються уникнути відповідальності за серйозні прорахунки в роботі та недотримання духу і букви коаліційної угоди.
«Суспільству показують на громовідвід - президентський Секретаріат, на якого робиться спроба перекласти відповідальність за суттєві недоліки у своїй діяльності. БЮТ так розігнався у своїх закидах, що придумав навіть якісь фантастичні плани запровадження прямого президентського правління. Критика з боку Глави держави видається за опір урядовим ініціативам, хоча про самі ініціативи чомусь не повідомляється. Президентові дорікають внесенням розбрату в коаліцію, але при цьому ні слова не кажуть про вже неодноразові ситуативні союзи між БЮТ і опозиційною Партією регіонів. Рецептом повернення країни на шлях демократичного розвитку названо ухвалення змін до Конституції в стінах парламенту, тобто без участі народу, який за Основним Законом і є джерелом влади. При цьому явно ігнорується створена за ініціативою Президента Національна конституційна рада з широким політичним і громадським представництвом, натомість лунають слова про «спровоковане не нами протистояння». Перелік хитрих недомовок і протиріч у виголошеній позиції БЮТ можна продовжити», - зазначив він.
Балога вважає, що одна з фракцій більшості у Верховній Раді, а саме БЮТ, всіляко опирається прийняттю закону про Кабмін, прикриваючись міфічною загрозою від Президента і його Секретаріату. «Цей аргумент, як і мантри прем'єр-міністра про те, що уряду хтось невідомий заважає працювати, є ширмою для затятого небажання БЮТ приймати кабмінівський закон. Однак наголошу, що цей документ - не чиясь примха, а зобов'язання БЮТ у рамках підписаної лідером блоку коаліційної угоди. Голосування за новий Закон про Кабмін - це не можливість, а обіцянка виборцям. Різні обманні фінти, в яких БЮТ давно є визнаним майстром, тут не пройдуть».
Також, на переконання Балоги, необхідно законодавчо, а не урядовою постановою, закріпити порядок проведення земельних аукціонів. Верховна Рада має прийняти Закон, який визначить єдину для всієї країни процедуру продажу землі. «За жодних умов не можна допустити, щоб нинішній уряд створив грандіозну за масштабом оборудок і зловживань земельну монополію, на чолі якої стоїть ставленик БЮТ. Всі красиві гасла «сердечних» про боротьбу із земельною мафією - від лукавого. Президент ніколи не допустить того, щоб мільярди гривень, виручених від реалізації землі, потекли не в державний бюджет, а в партійну касу і кишені костюмів від світових брендів».
Висловлювання депутатів від БЮТ про можливу відставку нинішнього уряду керівник Секретаріату Президента розцінює як підготовку громадської думки до того, що нинішній прем'єр-міністр скине з себе відповідальність, коли, театрально грюкнувши дверима Кабміну, залишить країну під тягарем економічних проблем. «Тимошенко не вдасться заховати голову в пісок і вдавати, що зростання інфляції, ривок цін, невизначеність із газовими поставками на наступний рік не мають до неї ніякого відношення. Нинішній уряд має, принаймні, працювати ще 5-6 місяців, щоб виконати публічну обіцянку прем'єра та вгамувати за цей час розгнуздану інфляцію».
В.Балога вкотре вказав на необхідність виконання обома партнерами по коаліції власної угоди. На його думку, дотримання порядку дій, чітко виписаного в цьому документі, відмова від бажання підпорядкувати всю більшість у Раді інтересам однієї політичної сили є запорукою ефективної та злагодженої урядово-коаліційної взаємодії, конструктивної співпраці між Кабінетом Міністрів і Президентом.