За результатами перевірки, яку здійснило керівництво ОДА, найнижчі показники використання коштів освітньої субвенції – у Хустському та Мукачівському районах.
Щоб з’ясувати причини такого рівня освоєння, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Коцюба та директорка департаменту освіти і науки Ганна Сопкова з робочим візитом відвідали Хустську та Мукачівську РДА.
«Сьогодні аналізуємо освоєння коштів освітньої субвенції, які надійшли ще у лютому 2020 р. На жаль, у Хустському районі цей показник найнижчий», – повідомив Олег Коцюба.
Хустщина отримала одну з найбільших освітніх субвенцій в області, проте освоїла її незадовільно.
За ці кошти та за кошти місцевого бюджету 13 навчальних закладів району мають забезпечити новим обладнанням для харчоблоків.
Освітня субвенція у розмірі 3 млн 927 тис. грн передбачала створення належних санітарно-гігієнічних умов у закладах загальної середньої освіти району до 1 вересня. Сьогодні ж у декількох школах Хустського району роботи з облаштування внутрішніх вбиралень ще тривають, їх планують завершити до кінця поточного року.
Ті самі питання порушили й в Мукачівській РДА, котра зовсім не використала кошти для обладнання харчоблоків (їдалень) для закладів середньої освіти. Не у всіх школах Мукачівщини забезпечено належні санітарно-гігієнічні умови. Голова райдержадміністрації Василь Чигринський запевнив, що ці роботи буде завершено до кінця цього року. Зараз освоєно 38,6% коштів освітньої субвенції.
Щодо використання коштів, виділених для реалізації реформи нової української школи, то у Хустському районі ситуація значно краща – станом на сьогодні освоєно 94,2%. Мукачівський район для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти НУШ використав 3,5% на закупівлю обладнання, дидактичного матеріалу та ін.
Через недобросовісного постачальника першокласники Мукачівщини не сіли за нові парти 1 вересня. Перший заступник голови Закарпатської ОДА доручив голові Мукачівської РДА Василеві Чигринському підготувати інформацію щодо звернення до суду з позовом про стягнення штрафних санкцій із цього постачальника.
Зірвані тендери через відсутність учасників, оскарження закупівель, проведення повторних тендерів та ін. також є причинами низького показника освоєння коштів.
До речі, ні в Хустському, ні в Мукачівському районах і досі не створено жодної опорної школи, що є одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі. Також обидва райони не вжили заходів щодо запровадження автономного фінансування закладів освіти.
Олег Коцюба доручив відповідальним особам щоденно здійснювати моніторинг освоєння коштів державної субвенції, спілкуватися з підрядниками, з якими укладено угоди, та інформувати про це департамент освіти і науки Закарпатської ОДА. Також він зобов’язав притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, котрі не забезпечили виконання вимог.
.юра 2020-11-26 / 07:34:42
вони не слабо використовують кошти просто незнають що з ними робити бо дають дуже багато