З часу оприлюднення Указу здійснювалась активна робота як на центральному, так і на регіональному рівні. В Закарпатській ОДА на виконання відповідного доручення голови облдержадміністрації створено обласну робочу групу з вивчення пропозицій будівельних організацій, банків, РДА і МВК щодо реалізації програми будівництва доступного житла. За попередньою інформацією комісії, по області на квартирному обліку перебувають 12,7 тисячі сімей і з них 1472 сім’ї першочергово потребують житло. Звичайно ж, найбільше черговиків в Ужгороді – понад 6 тисяч сімей, в тому числі 2,6 тисячі перебувають у загальній черзі.
На державному рівні теж розпочали із вивчення ситуації на місцях. Розпорядженням Кабінету Міністрів України утворено комісію з розгляду пропозицій щодо участі у реалізації пілотних проектів будівництва доступного житла. Саме в цю комісію обласні державні адміністрації повинні були подати до 20 березня цього року пропозиції-заявки на участь у пілотному проекті. Обласна робоча група, яку очолює заступник голови ОДА В. Лукеча, на своєму засіданні визначила дату подачі матеріалів в облдержадміністрацію – 18 березня. Як виявилося, доступне житло потребують у всіх містах області, крім… Ужгорода. Такий парадоксальний висновок напрошується, виходячи із реакції Ужгородської мерії, бо вони у визначені терміни так і не подали необхідну інформацію. До цього мерія ігнорувала і наради, які проводились в облдержадміністрації із цього важливого питання.
Головне управління економіки облдержадміністрації повторно звернулось з листом в Ужгородський міськвиконком з проханням терміново надати необхідний матеріал. Однак він був отриманий аж 31 березня.
Таким чином комісія Кабміну розглянула 190 заявок зі всієї України щодо участі в реалізації пілотних проектів будівництва доступного житла, визначивши 72 об’єкти для реалізації. В цьому переліку є 25-квартирний будинок по вул. Жовтневій у Перечині, 35-квартирний по вул. Шевченка у Виноградові, 24-квартирний по вул. Великогірній у Мукачеві та 39-квартирний по вул. Б. Хмельницького у Берегові. Ужгорода наразі серед них нема. Правда, надія потрапити в пілотний проект будівництва доступного житла в ужгородців залишилась: члени державної комісії, розуміючи соціальну значимість своєї роботи, вийшли з клопотанням перед Кабінетом Міністрів щодо "надання окремого доручення… виконкому міста Ужгорода… щодо обов’язкового надання на розгляд комісії до 20 квітня 2008 року заявок щодо участі у реалізації пілотних проектів будівництва доступного житла з урахуванням наявних в областях об’єктів незавершеного будівництва".
Будемо сподіватись, що, незважаючи на безвідповідальність ужгородських посадовців, в обласному центрі все-таки будуватимуть доступне житло.