Адресний реєстр міста http://uz.local.softpro.ua/map-vue/mode=grid/_page=1/order=1#map=13//48.6216//22.2682&&layer=9635585433681688-1,100//2404457503355045109-1,100//2415247865740789358-1,100 як перший модуль майбутнього геопорталу Ужгорода вже доступний у Кабінеті ужгородця на офіційному сайті Ужгородської міської ради і сьогодні розробники презентували його можливості. Для цього в Ужгород приїхав керівник групи розробки компанії SOFTPRO Роман Зіненко.
На презентації Ужгородський міський голова Богдан Андріїв наголосив, що відкриття даних, електронні сервіси зараз дуже швидко розвиваються в усьому світі і міськрада продовжує роботу, щоб усі дані про місто, його ресурси були не тільки відкриті, доступні, в електронному форматі, а щоб й їх було зручно використовувати. Геопортал дасть можливості, модуль за модулем, робити доступними різні дані з прив’язкою до карти. Скажімо, швидко, онлайн отримати інформацію, які є земельні ділянки, будівлі, про їхніх власників і користувачів, які і де розміщені мережі водопостачання, каналізації, газо- та електропостачання. Або дані екологічного моніторингу – яке і де саме маємо в місті фізичне, хімічне, біологічне забруднення повітря, ґрунту, поверхневих і підземних вод з урахуванням джерел забруднення, масштабів і повторюваності. Можна зробити модуль щодо безпеки міста, щоб на карті відображалося, які злочини в яких мікрорайонах скоюють або ж модуль за результатами ЗНО – в якій школі який рівень балів у різні роки з різних предметів.
Такий електронний сервіс дуже важливий – і для ужгородців, і всіх, хто приїздить у місто, цікавиться ним, також дає можливість візуалізувати, краще розуміти, де і які проблеми вирішувати, як і що розвивати для прийняття управлінських рішень.
Керуюча справами виконкому міськради Олена Макара провела презентацію – нагадала, як за останні 5 років розвивалися електронні сервіси, послуги, онлайн-взаємодія управлінців із громадянами.
Керівник групи розробки компанії SOFTPRO Роман Зіненко розповів про особливості та можливості запровадженого адресного реєстру, демонструючи їх в режимі реального часу. У реєстрі з прив’язкою до геодезичних даних будівлі на 686 вулицях/площах/у провулках Ужгорода. Можна чітко з’ясувати, до якої саме вулиці і за яким номером належить будь-який будинок, вже не буде плутанини, наприклад, яка точна адреса: площа Хмельницького, вулиця Хмельницького чи Богдана Хмельницького тощо.
Оскільки чимало людей звикли до старих назв вулиць, розробники це передбачили: якщо ввести стару назву, у реєстрі покаже не лише сучасну назву вулиці, але і з якого по який рік діяла стара назва. Також є можливість накладати на карту топографічний шар, супутникове зображення, доступні також сервіси перегляду історико-архітектурного плану, генерального плану, дані кадастрового поділу.
Адресний реєстр знаходитиметься на серверах Ужгородської міської ради, її працівники продовжуватимуть його оновлювати та наповнювати. Зазначалося, що програма інформатизації передбачає подальший розвиток, придбання і запровадження нових модулів геопорталу.