У пошуках відповіді на це запитання зав’язалася жвава дискусія, котра відкрила багато проблемних сторін сучасного ринку праці. Роман Чобаня, заступник начальника управління праці та соцзахисту населення, висловив думку, що потрібна серйозна зміна законодавчої бази щодо безробіття, жорсткішими мають бути умови прийому людини на біржу праці. Адже нерідко люди просто маніпулюють з державними коштами, вміло десь нелегально працюючи на будівництві і водночас перебуваючи на обліку у службі зайнятості у статусі безробітного.
Багато людей, як відзначали представниця молодого сучасного підприємства ТзОВ “Індустрія деревообробки” Ганна Олійник, Віта Микович із Закарпатської лісопромислової дільниці, спеціалісти ТОВ “Перечинська швейна фабрика”, ТОВ “Дж.Д.Ф.Сервіс ЛТД” та інших сучасних підприємств, просто не бажають сумлінно працювати, дотримуватися досить жорсткого, але вкрай потрібного на сучасному виробництві розпорядку. Як не прикро, але почастішали випадки появи на робочому місці жінок у нетверезому стані. Саме тут криється причина значної повсюдної плинності кадрів, нестачі кваліфікованих робочих рук. У багатьох робітників просто відсутня мотивація стати професіоналом, добре заробляти. Уже виробилася своєрідна тактика у багатьох працюючих влаштовуватися на роботу восени, а весною і влітку віддавати перевагу сезонним роботам.
Перший заступник директора обласного центру зайнятості Зоя Катрич, начальник відділу організації профнавчання ОЦЗ Євгенія Правда, заступник директора Перечинського районного центру зайнятості Леся Чиняк, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Неля Ліман, начальник відділу активної підтримки РЦЗ Олена Качала, держінспектор праці ТДІП у Закарпатській області Іван Магарита разом з присутніми висловили цілий спектр міркувань з приводу обговорюваного питання, розробили рекомендаці “круглого столу” щодо вирішення проблеми як на місцевому, так і на державному рівні. Розмова була і корисною, і повчальною. Вона б дуже знадобилася навіть народним обранцям нашої країни, які вже довгий час зволікають з прийняттям багатьох законопроектів, що сприяли б вирішенню серйозних проблем ринку праці.