Відкриваючи засідання, голова обласної державної адміністрації Олег Гаваші зазначив, що, враховуючи значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення та ініціативу громадськості, Главою держави було прийнято рішення про відзначення цієї історичної дати на загальнодержавному рівні. Відповідно до Указу буде проведено наукові дослідження, підготовлено та опубліковано тематичні збірки документів, розширено співпрацю українських учених із ученими сусідніх країн з вивчення та об’єктивного висвітлення подій часів Карпатської України, встановлено пам’ятні знаки та меморіальні дошки героям та інше. Він попросив членів оргкомітету вже розпочати роботи по реконструкції та облаштуванню Меморіального парку “Красне поле” поблизу Хуста, по створенню меморіального музею на батьківщині Президента Карпатської України Августина Волошина – в селі Келечин Міжгірського району. Присутніми була підтримана пропозиція про встановлення пам’ятника Августину Волошину у Хусті.
На засіданні оргкомітету йшла мова про встановлення пам’ятних знаків у різних куточках нашого краю, де розстріляли захисників Карпатської України, зокрема на Верецькому перевалі. Тут, відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації, буде встановлено такий знак. Як поінформував членів оргкомітету один із авторів проекту Степан Шолтес, – це буде стилізований витвір сакраментального мистецтва у вигляді каплиці у сучасних матеріалах, яка знаменуватиме сумні та трагічні події того часу.
На засіданні оргкомітету обговорено питання про публікацію архівних матеріалів, видання книжок, створення документального фільму, присвяченого подіям Карпатської України та інше.