На жаль, ця проблема не обминула й Україну. Нераціональне використання природних ресурсів, диспропорції у розміщенні продуктивних сил, що мали місце в Україні протягом тривалого часу, призвели до того, що територія нашої країни за техногенним навантаженням на природне середовище значно перевищує аналогічний показник у розвинутих державах світу. Використання застарілих технологій та обладнання, висока концентрація потенційно техногенно-небезпечних об’єктів в окремих регіонах, велика зношеність основних фондів у промисловості підвищують небезпеку виникнення техногенних аварій із негативними наслідками для довкілля. Залишається великою ймовірність виникнення в Україні надзвичайних ситуацій, пов’язаних із стихійними гідрометеорологічними явищами, зокрема, зливами, шквалами, річковими паводками, посухами тощо. За висновками багатьох учених, значною мірою це обумовлено глобальною зміною клімату на планеті, і, як наслідок цього, зміною регіонального клімату в Україні. Актуальною для України залишається проблема ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття – аварії на Чорнобильській АЕС.
Вирішенню екологічних проблем, як необхідної умови забезпечення сталого соціально-економічного розвитку суспільства, в Україні приділяється велика увага, про що свідчить, зокрема, значна кількість законодавчих та нормативно-правових актів у сфері охорони навколишнього природного середовища, запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру, прийнятих за роки незалежності, велика кількість науково-практичних заходів, які проводяться в державі, спрямованих на розв’язання цієї проблеми. Серед таких заходів чільне місце займає щорічна Міжнародна виставка-ярмарок „Екологія”. МНС України є одним з співорганізаторів і постійних учасників цього заходу. Цього року наше Міністерство у ХІ Міжнародній виставці-ярмарку „Екологія-2008” представляють Державний департамент – Адміністрація зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, ДП „Сокирницький цеолітовий завод”, Державна гідрометеорологічна служба (Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут; Центральна геофізична обсерваторія; Головний центр забезпечення та обслуговування).
Серед експозиційних матеріалів МНС України будуть представлені результати наукових досліджень та розробок, інформаційно-довідкові матеріали, зразки промислової продукції в області очистки води і повітря; ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; ядерної та радіаційної безпеки; розробки контрольно-вимірювальних приладів для забезпечення охорони довкілля від забруднення; моніторингу стану навколишнього природного середовища. Урочисте відкриття „Екології-2008” відбудеться о 12:00 8-го квітня в Експозиційному центрі „Наука” НАН України (Київ, пр. академіка Глушкова, 1, павільйон № 23). У церемонії візьмуть участь заступник Міністра МНС В.Холоша та оркестр Центру музичного мистецтва МНС.