Про це повідомляє пресслужба комітету.
В разі прийняття комітетом рішення, яке підтвердить порушення законодавства на порушників буде накладено штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік.
Розслідування АМКУ розпочалося у жовтні минулого року. Його основні результати такі:
Група "ДТЕК" у складі "ДТЕК Західенерго" та "Д. Трейдінг" у липні – жовтні 2019 року займала монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговій зоні острова "Бурштинської ТЕС".
З кінця липня 2019 року "ДТЕК Західенерго" зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажу на балансуючому ринку за більш високими для споживачів цінами.
У липні-жовтні 2019 року "ДТЕК Західенерго" встановлював на ринку "на добу наперед" в години максимального навантаження завищені та економічно необґрунтовані ціни на продаж електричної енергії.
Такі дії відповідача у справі були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, отже, кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
У АМКУ зазначають, що конкуренцію "ДТЕК Західенерго" могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевшою.
Однак "Д. Трейдінг", яке входить до тієї ж групи "ДТЕК", викуповувало більшу частину пропускної спроможності напрямку Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, "ДТЕК Західенерго" міг диктувати свої умови всьому ринку.
Наразі "ДТЕК Західенерго" і "Д. Трейдінг" мають місяць на формування своєї позиції захисту. Потім комітет призначить засідання, на якому справу буде розглянуто за участі відповідачів.
"Бурштинський енергоострів" – це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від "материкової" України.
Вартість електроенергії для української промисловості удвічі вища, ніж у Європі
Закарпатці "монопольно" сплачують за електроенергію на 22% дорожче, ніж більшість українців
Ахметов продає Україні електроенергію на 50% дорожче, ніж Угорщині
злий 2020-06-03 / 23:33:01
Тварі! Коли ви вже нажретеся? Або коли вже подавитеся?
Споживач 2020-06-03 / 18:11:40
І що нам, споживачам з цього рішення? Більше не буде Ахметов обкрадати чи поверне гроші? А йому ті 10% заплатити - що два пальці об....и