Закарпаття: Нардеп Василь Петьовка вислухав хустян і дав рецепт місцевій владі

Найактуальнішими проблемними питаннями для закарпатців залишаються земельні. Вкотре в цьому переконався народний депутат України Василь Петьовка, котрий днями провів особистий прийом громадян Хустського району.

Василь Петьовка на зустрічі з мешканцями Хустщини
Василь Петьовка на зустрічі з мешканцями Хустщини

Такі прийоми обранцями від Закарпаття Василем Васильовичем та Ігорем Крілем уже стали традиційними. Що два тижні депутати відвідують по одному з районів краю, виконуючи передвиборну обіцянку не забувати про земляків (як це увійшло у звичку у більшості депутатів) після виборів, а підтримувати з ними контакт і, наскільки це можливо, сприяти їм у вирішення насущних проблем. А їх у людей чимало, що й довела зустріч з хустянами.
Зокрема поради та допомоги прийшли просити від Василя Васильовича представники хустської організації інвалідів, які не можуть отримати приміщення, де б мали можливість приймати людей з обмеженими фізичними можливостями. Народний депутат запропонував хустським очільникам виділити один кабінет для цієї організації, а також для декількох інших, які б могли, розробивши графік, користуватися приміщенням по черзі. Принаймні таким чином була вирішена схожа ситуація з громадськими організаціями у Мукачеві.
Також до нардепа звернулася молода сім’я з села Рокосова, яка збудувала будинок, однак не може туди вселитися через повну відсутність комунікацій на вулиці. Голова села пояснив, що коштів для проведення електроенергії, газу, дороги немає і взяти нізвідки. У цій частині села ще в середині 90-х років виділили близько 60 ділянок під будівництво, однак за роки, що минули, там звели 4 чи 5 хат. Люди не поспішали будуватися через відсутність комунікацій, а ті, що все ж таки наважилися вкласти гроші у власну оселю, нині опинилися у патовій ситуації. «Я з дружиною та двома дітьми змушений жити на 9 квадратних метрах. Мене діти питають: «Тату, коли ми житимемо у власній хаті?» А що я їм відповім», – з неприхованою гіркотою в голосі риторично запитував глава сімейства. Вихід з таких ситуацій Василь Петьовка бачить у проведенні земельних аукціонів. Гроші, виручені за землю, можна використати на розвиток села, а заперечення голови села, мовляв, важко організувати аукціон, бо управління гальмують роботу, несерйозні. Було би бажання і все зробити реально за якихось три місяці.
Греко-католицька громада с. Вишкова просила посприяти у поверненні сільського храму. На жаль, в цьому селі дотепер не вирішений традиційний колись для Закарпаття конфлікт між греко-католицькими та православними вірниками, коли перші хочуть відібрати назад храм, збудований раніше їхньою громадою, а інші не хочуть поступатися, оскільки за десятки років служіння в цих храмах і вкладання в них своїх пожертв, вважають, що мають на церкви не менше прав. На думку Василя Петьовки подібні конфлікти не можна окремо вирішувати в кожному селі, а доходити спільної думки на рівні вищого духовенства області. Скажімо, якщо в одному селі поступилися греко-католики, то в іншому вже православні повинні визнавати правоту одновірців, які, на жаль, перетворилися на суперників…
Загалом прийом громадян розтягнувся на тривалий час – було зрозуміло, що для народного обранця подібні зустрічі є не формальністю, а дійсно важливою роботою, тому він намагався приділити стільки часу, скільки потрібно, аби детально розібратися в кожній окремій ситуації. Зрозуміло, що на такі прийоми люди приходять не з бажання побалакати, а лише тоді, коли реально потребують допомоги від обранців, за яких віддавали свої голоси. Більшість можновладців швидко забувають, завдяки кому нині працюють над законотворчою діяльністю в Києві, та, на щастя, не всі.
Крім того, в рамках традиційної допомоги багатодітним родинам, 23 сім’ї Хустщини, які не побоялися у цей непростий час народжувати та виховувати дітей, отримали від Віктора Балоги, Василя Петьовки, Ігоря Кріля цінні подарунки – телевізори та холодильники.
Також Василь Петьовка зустрівся з активом району – депутатами різних рівнів, начальниками управління, сільськими головами.
«Я не бачу реальної співпраці команди, яка сьогодні представляє владу в хустському районі, причому схожі враження складаються і в інших районах – Хустщина не є винятком. Сільський голова має своє бачення, районна влада – своє і т.д. Здається, ніби працюють лебідь, рак і щука. Тому я прошу одного у всіх представників місцевої влади (не лише хустської): аби досягнути позитивних результатів, треба об’єднуватися у команду, яка повинна відстоювати інтереси району. А всім разом об’єднуватися заради відстоювання інтересів області. Тоді нам вдасться щось зробити, – описав Василь Петьовка свої враження від спілкування з громадянами та представниками влади району. – Треба працювати спільно, навіть якщо представники влади належать до різних політичних сил. До виборів у місцеві органи влади досить далеко. Якщо ми будемо весь час пам’ятати про вибори, то ніколи нічого не здобудемо. Я вважаю, що до якої б політичної партії не належала людина, чи була безпартійною, у неї залишається право подати ту чи іншу пропозицію і об’єднуватися з іншими заради втілення в життя найкращої ідеї.
Розумію, наскільки це складно. Однак я пробував і мені вдалося це зробити в Мукачеві. Все дуже просто Щоб не було сварок, скандалів в міській раді, ми домовилися про співпрацю з усіма депутатами. І ви ніде не бачили в засобах міської інформації, що ту чи іншу пропозицію подала «Наша Україна» чи «Партія регіонів» чи БЮТ. Це я проголошую і на рівні районів: давайте на деякий час забудемо, яку політичну силу представляємо, до виборів далеко. В іншому випадку ми будемо топтатися на місці, або потихеньку скочуватися вниз».

Володимир Пушкаш, Хуст, ЗІА "Простір"
26 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини