На базі інформаційно-ресурсного центру “Вікно в Америку” розпочала свою роботу Медіа-школа. В рамках цієї школи студенти Ужгородського національного університету будуть навчатися основам медіаграмотності та навичкам критичного мислення, основам журналістики та сторенню різних видів контенту, навичкам PR та ораторської майстерності, ефективному використанню соціальних мереж та створенню вебсайту.
“На тренінгах та воркшопах нашої школи студенти розвиватимуть навички медіаграмотності, які допоможуть їм виявляти та розпізнавати неправдиву чи маніпулятивну інформацію, познайомляться зі стандартами журналістики та сучасними стратегічними стандартами комунікації, такі як зв'язки з громадськістю та соціальні медіа. Крім того, навчаться користуватися платформою для створення вебсайтів WordPress, яка широко використовується по всій Європі та США” – зауважує Вікторія Замула, співорганізатор медіа-школи та тренерка з медіаграмотності.
Відбулися вже два тренінги "Медіаграмотність: сутність, актуальність, технологія формування" та "Фактчекінг: методологія та практичне застосування". Під час цих тренінгів студенти зрозуміли сутність та актуальність медіаграмотності, ознайомились з основними типами контенту (інформування, пропаганда, реклама, соціальна реклама), побачили різницю між інформуванням та пропагандою, проаналізували свої власні щоденні звички в медіаспоживанні та навчилися процесу фактчекінгу аби захистити себе від обману та маніпуляції.
Даний проєкт виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Державного департаменту США(DOS) через Управління громадських справ, Посольство США, Київ.
На жаль, через карантин заняття призупинені, але як тільки ситуація зміниться медіа-школа відновить свою роботу.
Любов Толстова, керівник проєкту та ІРЦ “Вікно в Америку”