Іванна ГОБАН, провізор:
— Наразі в нас масок немає, давно розкупили. 13 лютого в нас був останній продаж, наразі на фірмах масок немає, напевно в зв’язку з тим, що Китай нам поставляє маски і наразі їх немає.
Здоровий глузд перемагає і люди на вулицях міста не панікують. Кажуть, дотримуються заходів особистої гігієни та покращують імунітет народними рецептами, як при звичайному грипі і ГРВІ.
«Наскільки мені відомо маска, для людини, яка боїться захворіти, це, скоріше, таке психологічне заспокоєння. Бо маски використовуються тими людьми, які вже захворіли, тому ця історія з істерію, закуповувати маски, різні засоби захисту, не виправдана. Немає ліків від цієї вірусної інфекції, тому правила особистої гігієни, мити руки, антисептик»
«Я просто не думаю про це»
« Я же не хворий, вони захищають тільки хворих. Ажіотаж і ажіотаж, що людям робити. Боятися.
Попри це, нам не вдалося знайти масок в аптеках, які встигли обійти. Достатні запаси сконцентрувалися в інтернет-магазинах. Та коштують вони вдесятеро дорожче. До ажіотажу вартість однієї маски складала 1 гривню, зараз 10. У міністерстві охорони здоров’я наголошують — запасатися масками не варто, адже потрібні вони тільки хворим, аби убезпечити від ураження інших.
Віктор ЛЯШКО, заступник міністра охорони здоров’я України:
— Не потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, а саме хірургічні маски, тоді коли вони не потрібні. Оскільки це створює фальшиву оману свого захисту, і не дозволяє використовувати інші ефективні профілактичні методи профілактики ГРВІ, до яких відноситься і ГРВІ.
Наразі в аптеках маски доступні лише у наборі з іншими засобами захисту: бахілами та халатом. Та нехай їх користають лише ті, кому це вкрай необхідно, а здоровий глузд та розсудливість переможуть істерію і страх.