Фахівцями та громадськістю було внесено безліч зауважень щодо змін до генерального плану забудови міста Ужгород, які пропонуються внести міською радою, а дефакто йдеться про новий генплан.
Здебільшого зауваження стосувалися збереження зелених зон і громадського простору, яке планується істотно зменшитию, а також збереження історичного ареалу та об'єктів культурної спадщини. Зокрема розробниками документації запроектовано території деяких колишніх зелених зон на вул. М. Боб'яка та Можайського, 32, 34, частину прибудинкових територій на Володимирській, 28 та М. Заньковецької, 3-7 та №32, а також громадського простору перед драмтеатром під забудову.
Такий стан речей в проекті змін до генерального плану обласного центру Закарпаття, за словами головного архітектора області, якого підтримали члени містобудівної ради, фактично легалізує попередні порушення та зловживання в сфері містобудівної діяльності.
І це лише частина порушень, які встигли виявити сьогодні за декілька годин, які наочно показує реальні плани масштабного "дерибану" залишків вільного простору ужгородців, що планує легалізувати скандальний мер Б.Андріїв через основний містобудівний документ обласного центру Закарпаття, повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.
"Більшість зауважень та пропозицій архітектурно-містобудівна рада під головуванням головного архітектора області Миколи Пігуляка підтримала, зокрема мою пропозицію про збереження існуючих зелених зон міста та пропозицію Йосипа Горвата про недопустимість зміни промислових зон під житлову забудову, як для прикладу, намагалися "роздерибанити" 6,5 га території заводу "Модуль М", - повідомив Віталій Грегор.
Враховуючи сьогоднішні рішення обласної містобудвної ради, розробник проекту змін до генплану Ужгорода має внести всі озвученні суттєві правки і винести на її повторний розгляд.
Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-18 / 20:32:15
Міста майбутнього - це життя не посто в лісо-парковій зоні, а життя в лісі. Так є, зокрема, в німецькій землі Кьольна -- саме там добувають залізну руду. Заводи максимум на 300 людей. Важливо для міста - це будівництво будинків-паркінгів, наприклда, на 3 поверхи. Такі споруди треба планувати між будинками аби автівки не псувати своїм видом краєвиди міста. Так є в Відні і в Сінґапурі. Там дороги не мають заторів.
Будувати можна тільки з композитного бетону Сореля (магнезітово-бішофітній композитний бетон без металевиої арматури). Мої колеги і я готові впровадити цей здоровий для проживання "дихаючий", з високою тепловою і звуковою ізоляцією матеріал будівельникам Закарпаття. Гарантійний строк служби споруди - 200 років. 3-4 поверховий будинок можна зводити за 1 тиждень під ключ! Ось простий варіант 1-2 поверхової хати (без композитних домішок):
http://healthhouse4.webnode.com.ua
Ужгородець 2019-12-18 / 18:16:36
Молодці. Але для міста потрібно шукати і напрямки для розвитку. І вирішувати щось із дорогами, бо кругом пробки. На авто у час пік туго.