Виховання економічної та правової культури у молоді - майбутніх платників податків – справа необхідна та відповідальна, бо невдовзі сьогоднішні школярі стануть платниками податків. Адже усвідомлення обов’язку сплачувати податки виховується з дитячих років. Саме тому працівники податкових органів визначили одним із своїх головних завдань формування у молоді високої податкової культури. Оскільки в податкове законодавство постійно вносяться зміни, то не так багато підручників з податкового законодавства, а підручників для дітей та молоді практично немає.
Саме з метою проведення лекцій в податкових класах та проведення ознайомчих лекцій у школах відділом масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Закарпатській області розроблено методичний посібник “Основи податкового законодавства”.
Цей посібник презентували учора, 13 березня, представники Державної податкової адміністрації у Закарпатській області в Ужгородській спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих дисциплін. Вже протягом двох років в цій школі діє податковий клас, в якому проводить лекції головний державний податковий інспектор відділу масово-роз’яснювальної роботи облДПА Юрій Ситар.
Під час презентації про сам посібник та мету, яку переслідували його автори, учням 11-го (податкового) класу та десятикласникам, які слухатимуть податкові лекції уже з наступного навчального року, розповіла заступник голови обласної ДПА Еріка Васкова, яка зауважила, що податківці намагалися в доступній для учнів формі ознайомити їх з податками від історичного зародження до діючої нині системи оподаткування, а також зі структурою органів державної податкової служби, їх завданнями, обов’язками та правами.
У Закарпатті з вересня 2007 року діє 10 податкових класів. Протягом навчального року у них систематично проводяться лекції на податкову тематику.
Крім того, у 143-х школах області в поточному навчальному році проведено або проводитимуться ознайомчі лекції з основ оподаткування.
Еріка Васкова висловила сподівання, що цей посібник допоможе учням краще зрозуміти основи податкового законодавства і в подальшому дорослому житті використати та поповнити здобуті знання. На її переконання, це дозволить майбутнім платникам податків відчути себе повноцінними громадянами України, сумлінно виконувати свої обов’язки перед державою, одним з яких, згідно з Конституцією України, є сплата податків. Зрештою, стати учасниками побудови правової держави. Небайдужими до почутого виявилися і самі старшокласники. Вони ставили конкретні запитання, які засвідчили, що сучасну молодь цікавлять економічні процеси в Україні. Учні виявили неабиякий інтерес до спрощення самої системи оподаткування, цікавилися перспективами і доцільністю прийняття Податкового кодексу. До речі, презентований посібник, що представляє собою курс лекцій для проведення навчання в податкових класах, схвалено Вченою радою Закарпатського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Педагоги спецшколи також висловили свою підтримку такому започаткуванню податківців і запропонували ще більше поглибити співпрацю. Адже учні мають багато ідей, готові до подальшого вивчення основ податкової освіти, і не тільки у вигляді лекцій. Начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Єва Мойшевич зазначила на це, що Державна податкова адміністрація завжди відкрита до співпраці, готова вивчити всі пропозиції, в тому числі педагогів та самих учнів. До речі, в ДПА у Закарпатській області практикується також проведення Дня відкритих дверей, в рамках якого учні Ужгородської спецшколи-інтернату матимуть нагоду ознайомитися з роботою органів державної податкової служби, і подивитися, в яких умовах працюють податківці, і, можливо, це навіть допоможе їм зробити свій остаточний вибір щодо майбутньої професії. Насамкінець представники ДПА у Закарпатській області подарували 20 примірників “Основ податкового законодавства” для бібліотеки цієї спецшколи-інтернату.
Загалом посібник видано тиражем 400 примірників, які податківці Закарпаття передали для бібліотек навчальних закладів краю (шкіл, гімназій, коледжів, технікумів та вузів).