На порядку денному стояли важливі питання: про затвердження складу делегатів Конференції трудового колективу та обрання виборних представників до складу Вченої ради Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет».
Голова профспілкової організації викладачів та співробітників УжНУ Тамара Суран щодо першого питання порядку денного наголосила: «У зв’язку з тим, що 21 жовтня 2019 року завершився термін повноважень складу делегатів Конференції трудового колективу УжНУ, який був затверджений 21 жовтня 2014 року, структурні підрозділи університету провели засідання, відповідно до рішення Конференції трудового колективу 17 вересня 2019 року, де затвердили квоти представництва делегатів у складі делегатів Конференції трудового колективу вишу. На підставі поданих витягів з протоколів засідань структурних підрозділів університету було обрано делегатів і запропоновано новий склад Конференції трудового колективу Ужгородського національного університету».
Також 21 жовтня 2019 року закінчився і термін виборних представників до складу Вченої ради. Тож на основі проведених зборів трудових колективів структурних підрозділів було рекомендовано оновлений склад виборних представників Вченої ради ДВНЗ «УжНУ», за який делегати Конференції трудового колективу одноголосно проголосували, повідомляє офіційний сайт УжНУ.
Чит 2019-10-23 / 14:50:44
На фото самі діди і діти.
Для керівництва УжНУ 2019-10-23 / 12:07:33
Деградація наукових кадрів в ужну набуває безповоротних масштабів. При цьому причина цього не тільки у недофінансуванні наукової роботи, а і в неправильній політиці вузу щодо підбору і селекції наукових кадрів. Поступово у вічність із своїх робочих місць відходять наукові кадри, котрі встигли ще займатись науковою роботою в роки СРСР та на початку незалежності. Натомість їм на зміну приходять науковці за рівнем, який через 5-10 років приведе вуз до краху. Не набула б за останні роки дана проблема масового характеру - можна було б нею знівелювати. Але в умовах конкуренції на ринку освітніх послуг - ігнорування цієї проблеми призведе в кінці-кінців до колапсу наукової сфери в нашій області та основного університету - ужну - в цілому. А проблема ось яка. Вчені ради, які мали б бути фільтром для недопуску в наукову сферу низькоякісного наукового персоналу, остаточно перейшли на бізнес-діяльність, забувши про мораль і совість. Вчені ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій остаточно перетворились на контори, де відбувається замовлення, написання і організація захисту замовлених кандидатських та докторських дисертацій. Так, наприклад, на одній із вчених рад ужну протягом останнього місяця із 4 дисертацій - 2 дисертації писались на замовлення. При цьому рівень дисертантів - це рівень в одному випадку студента-ударника, а в іншому - учня 9 класу. А протяг періоду існування цієї ради кількість захищених на ній "замовлених" кандидатських дисертацій складає процент далеко вищий за 40%. Це не тільки проблема ужну: по Україні в цілому ця проблема є. Загальновідомо, що з таких наукових напрямків як право, економіка і т. п. на сьогодні кожна 2-3 дисертація, захищена за календарний рік, - це написана на замовлення наукова робота. І було б пів біди, якщо б такі лжекандидати наук не потрапляли у викладацьку сферу. Але ж навпаки - саме туди вони і пробиваються, щоб замортизувати свої інвестиції. А по факту потім такі лже-науковці займаються інтелектуальним каліченням студентів. В умовах зовнішньоекономічної конкуренції на освітньому ринку - це неминуче приведе вуз до колапсу. Студентам потрібні не науковці із купленими довідками кандидатів та докторів наук, а науковці із знаннями.