Перед вечірньою молитвою з піддашшя церкви раптом впав образ Божої Матері з немовлям, – розповідає кореспонденту “ВЗ” сільський голова Марія Вучкан. – Скло розбилося на друзки, його зібрали й почалася відправа. За якийсь час вірні помітили дивне зображення на стіні – Богородицю в одязі, схожому на той, що на іконі, але без Ісуса. Це не може бути копія, бо між образом і стіною був картон. Священик, аби остаточно в цьому пересвідчитися, зробив заміри малюнків. Вірні пробували змити зображення зі стіни, але нічого з того не вийшло».
Розголос про диво розлетівся селом. Уже наступного дня у церкву Різдва Пресвятої Богородиці почали з’їжджатися вірні з району. Священики ситуацію не коментують, просять вірян молитися.
За словами закарпатського журналіста Ярослава Світлика, який побував на місці події, на білому пластику чітко видно обриси голови жінки, її очі, і навіть сльози. Три цвяхи, якими була прибита ікона, залишилися в стіні. Жителі села розповідають, що образ куплений у Почаєві. У храмі він висів п’ять місяців, тому від часу цвяхи розхитатися не могли. Ікону засклили по-новому і міцно прив’язали до кутка стіни.
Чудо у селі Червоному – не перше на Закарпатті. 2002-го року на Іршавщині, в урочищі Джублик, двом місцевим дівчатам являлася Богородиця. Торік у Чинадієвому виявили хрест у розколотому дубі.
Отець Роман Тереховський:
Масові об’явлення Господа закінчилися зі смертю останнього апостола. Ті, які ставалися пізніше і стаються зараз, мають приватний характер. Бог хоче щось промовити до конкретних людей.
Правдиве чи неправдиве приватне об’явлення, вирішує вища церковна влада. В УГКЦ, наприклад, якщо єпископи мають певні сумніви щодо дива, вони звертаються до Апостольського Престолу, і там дають заключне рішення. Поки реакції церковної влади немає, масово відвідувати місця ймовірних об’явлень не варто...
До місць Божих об’явлень приходять з вірою. Але вони не є чимось таким, без чого не можна спастися. Спасіння можна осягнути постом і молитвою.