З цієї нагоди у залі засідань облпрофради 4 березня відбулись урочисті збори працівників землевпорядної служби нашого краю, які вступним словом відкрила перший заступник начальника обласного головного управління земельних ресурсів Ганна Кіш-Вайда.
Відтак, з ґрунтовним, самокритичним аналізом зробленого у сфері земельних відносин на теренах Закарпаття перед присутніми виступив керівник відомства Іван Калинич.
За дорученням керівництва обласної влади, її самоврядних та виконавчих органів, депутатського корпусу всіх рівнів присутніх сердечно привітав заступник голови обласної ради Михайло Мартин, який, зокрема, зазначив: «Становлення нової системи земельних відносин і землеустрою, в цілому по країні, неодмінно потребує високого фахового рівня, принципової громадянської позиції працівників землевпорядної служби.
Відрадно, що ваш колектив, який налічує близько 700 спеціалістів, у переважній своїй більшості відповідає цим високим критеріям, завдяки чому в області досягнуто певних успіхів у процесі формування та втілення земельної реформи.
З метою реалізації державної політики у галузі використання та охорони земель обласною радою У скликання у 2006 році прийнято Регіональну програму земельної реформи в Закарпатській області на 2006-2012 роки.
Цією Програмою передбачається фінансування робіт за рахунок державного та місцевих бюджетів на розмежування земель державної та комунальної власності, грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів та за їх межами, інвентаризацію земель несільськогосподарського призначення та придбання картографічних матеріалів.
До речі, за низькі темпи проведення грошової оцінки земель, - її здійснено по області лише на 48 %, - Президент України піддав критиці Закарпаття під час його недавньої зустрічі з губернатором краю О.Гаваші.
І це, мабуть, нині один з тих головних пріоритетів, над якими нашим землевпорядникам слід більш ретельно працювати у поточному році».
На завершення Михайло Мартин наголосив: «Саме від вашої сумлінної, чесної праці великою мірою залежить добробут та статки кожної територіальної громади, а нерідко - й людські долі.
Тому особливого значення має неухильне дотримання земельного законодавства.
Глибоко переконаний, що землевпорядники Закарпаття спільно з органами місцевого самоврядування, депутатським активом докладуть всіх зусиль, аби в галузі земельних відносин усі проблемні, наболілі питання вирішувалися прозоро, об’єктивно і неупереджено, а головне - вчасно і без бюрократичної тяганини».
До гарних і теплих вітальних слів долучилися також голова спілки землевпорядників Закарпаття, колишній очільник відомства Василь Шимон, декан географічного факультету, професор УжНУ Степан Поп, представники громадськості області.
Велику групу кращих землевпорядників нашого краю було відзначено почесними грамотами та подяками обласної ради і облдержадміністрації, які іменникам вручив заступник голови обласної ради Михайло Мартин. Доречно зазначити, що серед заохочених відзнаками та грошовими преміями Головного управління земельних ресурсів в Закарпатській області, окрім заслужених ветеранів, було й чимало студентської молоді – відмінників навчання УжНУ, де нині готуються кваліфіковані кадри спеціалістів-земельників.