Адже ідеться не лише про дбайливе ставлення до існуючих дерев, але й про висадку нових. Мова і про екологію, зменшення загазованості, історичне, естетичне та рекреаційне значення.
Ужгородці разом із кандидатом біологічних наук Олегом Колесником на вул. Яна Гуса оглянули дерева після чергової санітарно-оздоровчої обрізки.
Олег КОЛЕСНИК, кандидат біологічних наук, доцент УжНУ
Бачите, дерево не пережило кронування. Це яскравий приклад, як після невдалого кронування дерево загинуло. Із цим деревом іде друге порушення: тут порушення росту. Було видалено практично всю крону, а за це передбачена адміністративна відповідальність. Кронування до пенька, до отакого стовбура, заборонено Законом України. Воно не заважало, не було гниле, можна було обрізати гілку, або поетапно кронувати, тобто виконувати формуючі обрізки.
Після невтішних висновків біологів про ужгородське кронування, містяни сформулювали та зареєстрували електронну петицію щодо зупинення знищення зелених насаджень Ужгорода. Усього за кілька тижнів документ набрав необхідні 250 голосів, підписи продовжують надходити. І першу відповідь міська рада уже надіслала.
Микола СЮСЬКО, депутат Ужгородської міської ради, співавтор петиції
Ми вирішили вчинити певні активні дії, аби завадити загибелі дерев. Зокрема, було направлене депутатське звернення, потім ми сформулювали текст петиції, яка набрала потрібну кількість голосів у малий термін. Уже отримали першу відповідь, втім вона – неповна, там багато «водички», без конкретики. Знову ж таки, ми не будемо сидіти, склавши руки. Буде проведено ряд зустрічей у міській раді, намагатимемося переконати міську владу, що дерева – важливі для міста. Це не просто екологія та гарний вигляд. Це і також бюджетні кошти, адже після неправильного кронування, дерево може загинути, і треба висаджувати нове.
В Ужгородській міській раді запевняють: роботи із утримання зелених насаджень проводять згідно усіх правових вимог, зокрема наказу Мінрегіонбуду. Заявникам надіслали лише першу відповідь, опрацювання фахової Програми спостереження та догляду за зеленими насадженнями міста – триває.
Олександра ТУРЯНЧИК, начальник управління житлово-комунального господарства Ужгородської міськради
Петиція розглянута усіма структурними підрозділами, до розгляду прийнята у повному обсязі, надано першу відповідь заявникам. Одночасно, чекаємо пропозицій щодо розробки програми спостереження та догляду за існуючими насадженнями. Ця програма буде опрацьована та у подальшому прийнята на сесії Ужгородської міської ради.
Наразі в Ужгороді проводять впорядкування матеріалів зелених зон, зокрема і тих, які мають статус природньо-заповідного фонду. Подекуди роблять насадження нових дерев. Ужгородці ж не припинять спроб запобігти нефаховому кронуванню та сподіваються, що зможуть достукатися до міської влади. Чи понесуть відповідальність за неякісну обрізку та загибель дерев — теж на сьогодні питання відкрите.