У Ганичах Тячівського району на земельній ділянці з цільовим призначенням «Для індивідуального садівництва» вже понад рік функціонує виробництво з виготовлення туалетного паперу.
Земельна ділянка площею 0,12 га розташована вулиці Молодіжній і так само, як і фабрика, належить мешканцю Ганичів Івану Дикуну.
Підприємець пояснює, що саме тепер займається виготовленням документів про зміну цільового призначення землі:
«Розумієте, у нас така держава, що спочатку треба бути впевненим, що бізнес піде, а вже потім робити документи. Зараз ми цим і займаємось».
Але найбільшого занепокоєння у селян викликають відходи виробництва, які скидають прямо в потічок неподалік фабрики або ж вивозять в урочище Заросляк і складують за адресою вулиця Народна, 267/б.
«Ми не знаємо, шкідливі ті відходи, чи ні. Їх скидають біля потічка, вони потрапляють у воду і розносяться селом. Ми боїмося за своє здоров’я.
В сільській раді спираються на протокол проведення аналізів, який ніхто не бачив. А словам ми вже не віримо», - пояснює занепокоєння селян мешканець Ганичів.
Ні в Департаменті екології області, ні в Держекоінспекції Закарпаття про фабрику з виробництва туалетного паперу, а також про відходи виробництва і їх склад нічого не відомо.
«Держекоінспекцією області в урочищі Заросляк на території села Ганичі Тячівського району будь-які проби відходів не відбиралися і інструментально-лабораторні дослідження не проводилися», - значиться у відповіді на запит.
Власник фабрики запевняє, що відходи виробництва зовсім не шкідливі, а всі підтверджуючі це документи передані у сільську раду Ганичів.
«У нас є протокол дослідження відходів, який ми передали в сільську раду. Висновок свідчить, що відходи зовсім не шкідливі, тому ми можемо їх складувати на відведеній для цього ділянці», - пояснює Іван Дикун.
У свою чергу сільський голова Анатолій Фіцай теж говорить про нешкідливість відходів фабрики, проте підтверджуючі документи на запит надавати не поспішає:
«Оскільки вже від вас надійшов запит, то ми спочатку мусимо перевірити той протокол, який надав нам власник. Тому ми звернулися до виконавців у Дрогобич. Як тільки ми отримаємо від них відповідь, то відмовімо вам».
За три тижні копію протоколу в сільраді так і не надали.
Щодо того, чому земельна ділянка на якій розташована фабрика, більше року використовується не за цільовим призначенням, посадовець запевняє: документи скоро будуть готові.
«То не лише у нас така проблема – всюди так. Люди щось хочуть робити, але не встигають з документами. Прийде час і вони будуть, - запевняє Анатолій Фіцай.
«Проблема в деяких активістах. Ці люди нічого не роблять ні для села, ні для кого, а лише ходять і таким займаються як би комусь і чимось накапостити», - переконаний чиновник.
Олена Мудра