Присутніх на зібранні від імені міського голови Богдана Андріїва, Ужгородської міської ради привітав заступник міського голови Олександр Білак. "Дуже приємно, що саме Ужгород став своєрідним центром для можливості обміну думками і співпраці з репродуктологами сусідніх держав. Нам дуже важливо, що перший закарпатський репродуктологічний центр незабаром запрацює саме в Ужгороді, і турбота про пацієнта, про маленьке життя завжди супроводжуватиметься належною медичною допомогою і підтримкою. Нам важливо, щоб пацієнти не залишалися наодинці зі своїми проблемами", – сказав, зокрема, Олександр Павлович. Додав, що наразі репродуктологія у медичній сфері трохи обділена увагою, але вона є дуже важливим напрямом, адже у сучасному світі, в умовах технологій, складних екологічних катаклізмів дуже важливо, щоб кожна родина мала можливість відчувати дитячу любов і віддавати дітям свою ласку. Також Олександр Білак побажав учасникам конгресу успішної роботи.
Як розповів один з організаторів конгресу, керівник однієї з ужгородських клінік, лікар Богдан Булеза, започаткували такий міжнародний медичний конгрес не лише з нагоди відкриття нового напряму в їхньому закладі, а й щоб створити коло фахівців-однодумців для подальшої співпраці та ефективної боротьби з непліддям. За його словами, зараз ця проблема є надзвичайно актуальною для багатьох закарпатських пар. Однак в Ужгороді є фахівці, які допомагають і з ефективною діагностикою, і з лікуванням.
"Моєю мрією було дати можливість нашим сімейним парам звертатися у сучасний репродуктологічний центр саме на Закарпатті, щоб вони могли тут отримати повний спектр ДРТ-послуг (допоміжної репродуктивної технології), щоб у родинах народжувалося якомога більше здорових діток. Повірте, сучасні репродуктивні технології, високий професіоналізм лікарів дозволяють вирішити проблему безпліддя навіть у найскладніших випадках", – каже ще одна організаторка конгресу, лікар вищої категорії з УЗД, лікар-акушер-гінеколог, репродуктолог з європейським дипломом, член Асоціації радіологів та акушер-гінекологів України та Угорщини Валерія Скрипинець, яка має досвід лікування безпліддя більше 15 років.
Статистичні дані щодо безпліддя в Україні різняться, але те, що з кожним роком усе більше сімейних пар мають проблеми з настанням природної вагітності, визнають усі. У фахівців особливе занепокоєння викликає стан репродуктивного здоров’я українців, яке є невід’ємною складовою здоров’я нації в цілому. Безплідний шлюб залишається важливою медичною та соціальною проблемою, яка потребує різних форм надання медичної допомоги, зазначалося на форумі.