Депутати Закарпатської обласної ради сьогодні під час сесії ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського щодо розгляду питання стосовно направлення закону про функціонування української мови як державної до Конституційного суду України.
Як передає кореспондент УНІАН, за проект рішення «Про звернення Закарпатської обласної ради щодо Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» проголосували 35 депутатів.
Наразі текст звернення на офіційному сайті Закарпатської облради не оприлюднений.
За словами голови облради Михайла Рівіса, документ опублікують після того, як апарат опрацює його і внесе певні поправки.
Також Рівіс роз’яснив суть прийнятого звернення. «Це звернення до президента Володимира Зеленського, щоб він розглянув можливість направлення закону про функціонування української мови як державної до Конституційного суду. Чому? Тому, що є думка, що цим законом звужуються права нацменшин, а Конституцією це прямо заборонено. Якщо Конституційний суд вирішить, що це правильно, ми не будемо мати ніяких зауважень», - зазначив голова облради.
Довідка
Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 25 квітня.
Законом передбачено, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому держава організовує курси української мови для дорослих і забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої можливості.
Законом визначені особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Серед них, зокрема, керівництво держави, депутати, судді, прокурори, службовці Нацбанку, особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я.
Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.
15 травня президент України Петро Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної.
Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування, крім ряду положень, що відтерміновано на декілька років.
17 травня у Міністерстві закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини висловили сподівання на те що, новообраний президент України Володимир Зеленський змінить закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Зокрема, угорська сторона стверджує, що новий український закон про державну мову «суперечить міжнародним зобов'язанням України та порушує права національних меншин, оскільки позбавляє їх раніше набутих прав, пов'язаних із застосуванням мови».
Іван 2019-05-24 / 23:05:56
Іван 2019-05-24 / 23:04:16
єлін 2019-05-24 / 20:23:16
Чому кожна держава має своє національність і мову свою. Румунія.Чехія.Італія. Венгрія. США. у сих державах говорят на іхмовах.Ав Україні немош бо українську мову змішали з російською. Бурш неможут ні одну мову змішати з російською. Боще треба мати розум та навчитися говорити.
Nata 2019-05-24 / 15:51:32
На Україні має бути українська мова а не угорська румунська чеська і т. д. В жодній країні з нами не розмовляють українською адже так, то чому ми маємо під когось підстроюватись.
мігай 2019-05-24 / 09:15:40
рівіс сформулював суть звернення точно так як це сформулювали мадяри ці люди навіть не намагаються якось перефразувати угорську позицію а беруть і слово в слово повторяють те що їм прислали з будапешта закарпатська обласна рада це вже не державний орган україни це своєрідний філіал угорського мзс цікава деталь закон приймали з ініціативи парламентської більшості і колишнього президента порошенка але в обласній раді дотепер діє коаліція бпп угорців і регіоналів чому такі принципові угорці не виходять з коаліції один з членів якої так утискає їхні мовні права
МАША 2019-05-24 / 08:21:20
За мову приймають Ви за вирубування лісу приймайте щоб паводка не було дороги каналізації яку ніхто не чистити і міняє дамби це є найбільша проблема.
форестер 2019-05-24 / 07:55:07
Nadija, ця цитата стосується української мови, яку захищає цей закон. Мадярській мові, якою з подачі КМКС і офіційного Будапешта так опікується п. Рівіс, точно ніщо не загрожує
Nadija 2019-05-24 / 06:57:35
Дякуємо, пан Рівіс!
Хороша цитата від О. Гончар!
Ник 2019-05-24 / 02:06:11
"Мова народу- це найбільший національний скарб, і ми маємо його оберігати, в тому числі й всіма авторитетними державними заходами" . О.Гончар.
сорри 2019-05-24 / 01:34:05
Реально дебілота без честі і совісті
Ужгород 2019-05-23 / 22:43:29
Тварини, чому через ваше форинтове рабство має піддаватись критиці логічний і такий вистражданий поколіннями українців закон??
А ти, Рівісе, ще не нажерся за гроші України? Краще напиши Зелеському фінзвіт.