Регіональна стратегія розвитку області є інструментом узгодження державних, територіальних і галузевих інтересів та планів. Це узагальнююча концепція дій, модель досягнення цілей, яка визначає пріоритети і основні напрями діяльності галузей господарського комплексу області. Метою цього стратегічного документу є створення умов для забезпечення сталого розвитку регіону та підвищення його конкурентоспроможності.
Як наголосив голова облради М. Рівіс, регіональна стратегія розвитку – важливий документ, який сприятиме соціально-економічному розвитку області на наступні сім років та стане основою для розробки інших програм і проектів з питань збалансованого розвитку всієї області. Тому потрібно вивчити інфраструктурні та інші потенціали краю, щоб сформувати чітке уявлення та бачення стратегічних цілей регіону.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Д. Ман зазначив, що стратегічний документ розвитку краю повинен стати продуктом партнерства усіх зацікавлених сторін (влади, бізнесу, науковців, громадськості). Також посадовець презентував результати моніторингу соціально-економічного розвитку та аналізу стратегічних документів регіону, ознайомив з підсумками анкетування, що мало за мету врахування думки максимальної кількості мешканців області, визначення пріоритетів та підготовки якісної, об'єктивної Регіональної стратегії, зокрема: щодо основних ресурсів та критеріїв для перспективного розвитку області, проблем та заходів, спрямованих на їх вирішення, місії регіону тощо.
У ході засідання було обговорено методику розробки Регіональної стратегії на засадах смарт-спеціалізації та процедуру стратегічної екологічної оцінки – оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля. Також визначено напрямки роботи 11 фокус-груп робочої групи, а саме: SWOT-аналіз регіонального розвитку; смарт-спеціалізація; просторовий розвиток територій; розвиток освіти науки, охорони здоров’я, спорту; екологія та охорона довкілля; розвиток інфраструктури; економічний розвиток та інвестиційна діяльність; розвиток людського капіталу; реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону; розвиток сільських та проблемних територій, у тому числі гірських; збереження культурної спадщини.
рівісу 2019-05-23 / 18:54:40
о так і виглядає радянська система управління на сучасному етапі начальник собирає статистів і розповідає їм про майбутню програму розвитку я приведе до його збагачення ну а роль статистів у тому щоб показати на фото що таке засідання відбулося і там були люди все за принципом я начальник ти дурак ти начальник я дурак