Відповідну постанову ухвалили 3 березня на засіданні Кабміну, повідомляють на сайті МОН.
“Сьогодні, у 21-му столітті, у нас є школи, які взагалі не мають доступу до інтернету. Наприклад, на Закарпатті 12,1% таких шкіл, а в Житомирській області – 19,3%. У нас у половині українських шкіл швидкість інтернет-підключення становить менше 10 Мбіт/с. Це означає, що там неможливо використовувати інтернет для роботи з будь-яким освітнім контентом.
Тому наше завдання – провести інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів не менше 30 Мбіт/с, а для опорних закладів та великих шкіл – до 100 Мбіт/с, бо саме ця швидкість може дозволити працювати з нормальними інтернет-ресурсами”, – пояснила рішення міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.
Вона додала, що зараз комп’ютери відсутні у 413 школах. Також у багатьох закладах менше 1 комп’ютера на 10 учнів.
Розподілятимуть кошти на комп’ютери відповідно до:
частки учнів у школі, які не мають комп’ютерів;
частки учнів у школі, в яких співвідношення кількості учнів на 1 персональний комп’ютер перевищує 10 до 1.
Кошти на інтернет спрямовують до місцевих бюджетів:
пропорційно кількості закладів, які не мають доступу до інтернету;
пропорційно кількості опорних закладів та шкіл І-ІІІ, ІІ-ІІІ, ІІІ ступенів із кількістю учнів 100 та більше, які мають швидкість доступу до інтернету менше 100 Мбіт/с;
пропорційно кількості інших шкіл, які мають швидкість доступу до інтернету менше 30 Мбіт/с.
Окрім того, комп’ютери закуповуватимуть на засадах співфінансування, тобто місцеві органи самоврядування муситимуть сплатити певну частку від вартості обладнання. Постанова передбачає такі співвідношення:
для міст обласного значення – не більше 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менше 30% – за кошти місцевих бюджетів;
для районів та в ОТГ – не більше 90% субвенції та не менше 10% коштів місцевих бюджетів;
для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – не більше 95% субвенції та не менше 5% коштів місцевих бюджетів.
У випадку придбання комп’ютерів для шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету за принципом – 70 на 30.
Забезпечення доступу до інтернету не передбачає співфінансування. Проте абонплату за доступ до інтернету сплачуватимуть з місцевих бюджетів.