Уже втретє Закарпаття приєднується до областей, де діятиме програма з побудови діалогу серед ВПО та місцевих жителів, підвищення професіоналізму лідерок громадських організацій у різних сферах, з акцентом на творчості та блогерству. На Закарпатті координує проект Ужгородський прес-клуб. Йшлося також про нагальні питання, які постають перед переселенцями на 6-ий рік їхнього перебування на Закарпатті.
Юлія Панченко, координатор проектів ГО «Фундація прав людини» розповіла, що у 2017 році проект охоплював 5 регіонів України, наступного кількість областей збільшилась до 7-ми. Цього року у програмі задіяно 8 регіонів. «Закарпаття протягом усього періоду було нашим партнером, за минулі роки вдалося чимало зробити,- каже Юлія Панченко. – У 2017році працювали суто з блогерством. Далі підключився такий компонент як адвокація. Цього року важливою складовою є артдіяльність. Хоча акцент у нашому проекті на внутрішньо переміщених особах, але у суспільстві відбуваються зміни і ми не виокремлюємо ВПО. Тепер це одна громада: люди, які переїхали 3-5 років тому і місцеві. Наші заходи спрямовані на те, щоб людей ще більше згуртувати, розвивати толерантність тощо. Вирішили цього року працювати з арт-технологіями, бо мистецтво може об’єднати велику кількість людей».
За словами Юлії Панченко, продовжується у проекті напрямок з освіти блогерів, пройде ряд арт-заходів, зокрема, 1 червня планується спільна акція для всіх регіонів – «Мирний квартал». Також буде оголошено конкурс для театральних та акторських колективів, переможці отримають підтримку для постановки вистави та невеликих гастролів по Україні. Окрім того будуть проводитися мистецькі виставки, майстер-класи тощо.
Анжела Бабкіна, Радниця з питань ВПО в Закарпатський області, зауважила, що зазвичай у темі з переселенцями, інформація подається або у негативі, або тільки за рахунок позитивних історій. Переваги роботи у проекті «Голос жінки має силу» у тому, що завдяки йому інформація про ВПО поширюється повно і в різноманітній тематиці. «Це дає можливість сприймати людей як частину громади, - каже Анжела Бабкіна. – Ми продовжуємо також адвокаційний напрямок. Завдяки спільним зусиллям ми досягли позитивних результатів. Зокрема, діти переселенців вже отримують реєстрацію. Питання виплати пенсій продовжуємо захищати у судах. Щодо права голосу, то поки що переселенці не отримали права голосу на місцевих виборах, але нарешті профільний комітет надав позитивний висновок для розгляду у ВР. Все-таки це питання буде розглянуте прийняте ВР, коли будуть парламентські вибори».
Анжела Бабкіна додала, що Ужгород любить свято, і заходи, які плануються цього року по проекту «Голос жінки має силу» об’єднає усіх його мешканців. «Наразі на Закарпатті 3750 ВПО, найбільше переселенців в Ужгороді -- 1754 людини,
Олена Кондратенко, ГО «Творці країни мрій» організовує для дітей переселенців різноманітні заходи на Закарпатті вже кілька років. «Беремо участь у фестивалях міста, організовуємо табори для дітей та сімейні табори. Залучаємо дітей різного віку, проводимо для них майстре-класи», - каже Олена Кондратенко. – загалом беруть участь у заходах близько 300 дітей».