За минулий рік закарпатцям замінили 11 тисяч лічильників, з яких за кошти підприємства – майже 3,5 тисячі. У ПАТ «Закарпатгаз» пояснюють: гроші на повірку, ремонт та заміну лічильників закладаються у тарифі на розподіл, який затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Однак, уже третій рік тариф не переглядається, а тому коштів на ці видатки – катастрофічно не вистачає.
Всього в області 273 тисячі споживачів природного газу, і лише у 470 з них не встановлені лічильники. Це – найвищий відсоток оснащення лічильниками населення по Україні. Тому для Закарпаття актуальне питання – заміна тих приладів, що не пройшли повірку. Збільшення витрат на такі потреби держрегулятор не переглядає вже третій рік. Це призводить до того, що газорозподільна компанія не в змозі забезпечити безкоштовну заміну всіх приладів обліку споживачів.
На 2019 рік для ПАТ «Закарпатгаз» держрегулятор передбачив кошти на заміну приладів обліку на суму 823 тисячі грн, що становить 6% від потреби. Саме тому керівництвом підприємства прийняте рішення, відповідно до якого, у першу чергу, безкоштовно встановлюються або заміняються лічильники представникам соціально-незахищених категорій: малозабезпеченим, багатодітним, пенсіонерам, учасникам бойових дій тощо, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі ПАТ «Закарпатгаз».
Патріот 2019-02-14 / 18:32:25
Ці гондураси давляться своїми надприбутками і не можуть виконати вимогу закону про безкоштовне встановлення лічильника. Закарпаттяобленерго може, а Закарпатгаз - ні. Держрегулятор їм винуватий. Уроди...
Дені 2019-02-14 / 17:18:57