Про це свідчать результати опитування Центру "Соціс".
Якби найближчим часом відбувся референдум про вступ України в ЄС, то 58,3% громадян проголосували б за вступ., 21,6% респондентів, не підтримали б такий крок, 8,1% не брали б участі в референдумі, а 12,0% опитаних не змогли відповісти на запитання.
Вступ України до НАТО на референдумі готові підтримати 45,5% опитаних, 29,4% – висловилися проти, 8,5% респондентів не прийдуть на референдум, а 16,6% – не змогли відповісти.
Крім того, 44,7% респондентів вважають, що Україна повинна вибрати власний шлях розвитку, спираючись на свої ресурси. 42,8% опитаних вважають, що Україні потрібно рішучіше рухатися в напрямку Європи і Заходу.
Водночас 8% респондентів вважають, що Україна повинна більш рішуче рухатися в напрямку Росії та Сходу. 4,6% не відповіли на питання.
Опитування проводилося 8-18 грудня, було опитано 2000 респондентів методом стандартизованого інтерв'ю "face-to-face" за місцем проживання респондентів.
jurius 2019-01-03 / 19:04:43
До О.Д.
Давайте поексперементуємо запитаємо людей які більше пересічних людей розуміють закони економіки й бізнесу - підприємців, іноземних інвесторів, інвестиційних банкірів, фінансистів. Запитання поставимо таким чином: "Порівняйте економічну та соціальну ситуацію в Україні з ситуацією станом на поч. 2015 р.". Будьте впевнені що точка зору тут буде суттєво відрізнятися і це ніяк не поясниш масовою любов'ю економічних експертів до нинішньої влади :) А от наші пересічні українці, якими легко маніпулювати швидко забули часи коли гривня стрімко девальвувала, банкрутували цілі підприємства, Росія крім Іловайська та Дебальцево підкинула економічних проблем, переглянувши ціни на газ в бік їх підвищення, керуючись контрактом Тимошенко-Путіна і виписавши нам драконівський штраф за невикористання в повному обсязі газу. Мало хто згадує часи коли змушена виплачувати кредиторам непідйомні суми Тимошенко-Путіна час Україна в 2014 р. майже залишилася без золотовалютних резервів. Звичайно не всіма цими речами цікавилося населення (в тому числі і завдяки зрадофільському дискурсу ЗМІ) але всі так чи інакше пам'ятали нестабільність коли зарплати були заморожені, а інфляція била рекорди, війська були необучені і босі, а на дороги виділялися смішні копійки. Тому ті хто каже що нічого не змінилося або страждають амнезією, або не надто полюбляють правди. А вона полягає в тому, що для суттєвого покращення соціалки українцям потрібні роки великого економічного зростання в умовах постійної зовнішньої загрози та великих витрат на безпеку. А для цього потрібні реформи, в тому числі непопулярного антисоціального характеру. По іншому буває або в казках, або в економічних програмах ЮВТ-Ляшка-соціалістів-свободи. Якщо хоч трохи наші ЗМІ почнуть змінювати популістичний дискурс на об'єктивний і раціональний є шанс що й наші пересічні українці почнуть розплющувати очі.
jurius 2019-01-03 / 17:02:47
Нажаль більшість українців які підтримують 'західний вектор' дуже мало уявляють скільки зусиль і яких важких рішень коштувало європейцям та американцям побудувати розвинуті соціальні держави та демократичне суспільство. Велику роль в прививанні українцям готовності до підтримки непопулярних рішень відіграють ЗМІ. Проглядаючи наші українські ЗМІ будь який мало-мальські об'єктивний спостерігач зрозуміє чому нам ще довго до Європи. В той час, коли потрібні якісна аналітика і фахова оцінка різних сфер державного життя, пояснення які рішення і яким чином впливають на розвиток економіки, соціальної сфери, які з'являються неодмінні труднощі і як їх можна вирішити, звідки брати гроші і т.д., наші ЗМІ змагаються в популізмі, виступаючи проти всього поганого і за все добре. Такий дискурс цілком підтримується суспільством, яке в нас історично не надто полюбляє раціональність та живе швидкоплинний емоціями. Наприклад коли я читаю під першим ж абзацем новорічних побажань завуальований скепсис щодо економічних зрушень в країні, хочу побажати всім скептикам ще раз пережити період з серпня 2014 по березень 2015 р. а після цього ще раз задати собі питання чи точно, ніяких економічних зрушень в країні не відбулося?