Це означає, що до вас додому у вечірні години (але не пізніше 21-ї) обов'язково завітають правоохоронці. Відрекомендувавшись та назвавши свою посаду, вони цікавитимуться, хто мешкає в квартирі чи будинку, де працюєте чи навчаєтеся, чи був хтось раніше засуджений, чи мають громадяни паспорт та реєстрацію, чи є серед мешканців депутати рад і т.д. Можуть спитати також, чи хтось не турбує вас своєю антигромадською поведінкою, які, на вашу думку слід вжити заходів, аби не допустити те чи інше правопорушення. Можливо, ви підкажете, з ким слід провести невідкладну профілактичну бесіду.
Відтак правоохоронці вручать вам візитні картки, де будуть вказані контактні талефони дільничних інспекторів міліції, чергових частин та заступників начальників міськрайвідділів міліції – начальників служб громадської безпеки міста чи району. Під час обходу ви можете також звернутися до правоохоронців із заявою, повідомленням чи конструктивною пропозицією. При необхідності правоохоронці роз'яснять вам ті чи інші положення чинного законодавства. Наостаток ознайомлять з рекомендаціями щодо попередження крадіжок з квартир, автотранспорту, порядку зберігання наявної вогнепальної зброї та вручать вам пам'ятку "Як не стати об'єктом злочинних зазіхань".
Отож сподіваємося, що ви з розумінням поставитеся до візитів правоохоронців і сприятимете налагодженню партнерських стосунків між міліцією і населенням.
ПАМ'ЯТКА
Як не стати об'єктом злочинних зазіхань
* Увечері, якщо можна, не ходіть поодинці. Коли все-таки треба пізно повертатися, зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під'їзді, поблизу будинку чи на зупинці.
* Уникайте безлюдних, неосвітлених місць.
* Якщо на вас напали, голосно кличне на допомогу.
* Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що у вас в гаманці значна сума грошей.
* Не давайте хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об'єктивним та виваженим.
* Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам'ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.
НАВЧІТЬ БЕЗПЕКИ І СВОЇХ ДІТЕЙ
* Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного.
* Не давайте дітям великі суми грошей, дорогі мобільні телефони, золоті речі.
* Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.
НАВЧІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ, АБИ:
* завжди говорили, куди йдуть;
* вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не залишатися надворі після настання темряви;
* не гратися в рухливі ігри біля проїжджої частини дороги;
* уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;
* не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб показати дорогу;
* не приймати дарунків без дозволу батьків;
* голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір застосувати силу;
* розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.
Кусi 2008-02-17 / 10:48:00
Знаючи про плиннiсть кадрiв в МВС i "якiсть" цих кадрiв, побоююсь що в майбутньому цi "вечiрнi вiзiтери" можуть стати "наводчиками" квартирних злодiiв. Без санкцii я iх пускати в хату НЕ БУДУ !