На Закарпатті його реалізовують вперше, на базі Ужгородського національного університету.
Мирослава ЛЕНДЬЕЛ, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи
Я вважаю, що це чудова можливість для молодого покоління детально вивчити, як функціонує НАТО на цьому етапі, які виклики знаходяться перед цією міжнародною організацією. І також зважити, яку користь від співробітництва з цією організацією матиме Україна.
Наразі Україна тільки прагне стати членом НАТО, знаходиться серед «країн-аспірантів». Вітчизняні та закордонні експерти разом зі студентами обговорювали конкретні проблеми розвитку регіональної безпеки на Закарпатті. Під час дискусії окреслили нові підходи до вирішення конфліктів у краї.
Валерій КРАВЧЕНКО, директор ГО «Центр міжнародної безпеки»
Тут зібрані студенти з семи вишів України. З широкою географією. Від Одеси, Київ, Острог, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, звичайно. Але є студенти із Польщі так само. Є студенти зі Словаччини. І тема, яку ми заявили – це східний фланг НАТО, як посилити його, як досягти взаєморозуміння.
Осіння Академія НАТО відбувається у форматі пленарних засідань та практичних воркшопів. Серед спікерів та учасників є представники УжНУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Представництва Міністерства закордонних справ України, ГО «Центр міжнародної безпеки», Національного інституту стратегічних досліджень та Центру інформації і документації НАТО.
Світлана МІТРЯЄВА, радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень
Сьогодні ви бачите, що вже присутні були представники і наших Генеральних Консульств і високі представники із країн-членів НАТО: із Литви, Угорщини, Словаччини. Я думаю, що така робота із молоддю буде певним кроком у питаннях інформаційної складової.
Владислав – студент 2-го курсу факультету історії та міжнародних відносин УжНУ. Бере активну участь у подібних заходах.
Владислав СЕМАЛЬ, студент УжНУ
Такі події важливі особливо для нашої країни, для нашого краю, для нашого університету, адже ми маємо плани євроатлантичної інтеграції. Тому кожна людина повинна знати нюанси цього вступу і подальші дії.
Захід відбуватиметься протягом двох днів. На завершення усі учасники отримають сертифікати про проходження Осінньої Академії НАТО.