Олександр Шевченко: "Моя головна мета – щоб українці були заможними"

Народний депутат від УКРОПу, засновник гірськолижного курорту «Буковель» Олександр Шевченко здобув чергову перемогу на президентських праймеріз партії. Цього разу учасник перегонів посів перше місце на Закарпатті. Раніше його підтримали у Волинській, Рівненській, Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях. В інтерв’ю 21 Каналу він поділився своїми враженнями від Ужгорода, розповів про туристичний потенціал Закарпаття та про свої дії у разі обрання президентом України.

Олександр Шевченко: "Моя головна мета – щоб українці були заможними"
  • Пане Олександре, з ким уже встигли зустрітися на Закарпатті?

  • По-перше, дякую всім ужгородцям та закарпатцям за теплий прийом. Я прогулявся містом, побував на вашому чудовому ярмарку, скуштував деякі страви Закарпаття й отримав велике задоволення від спілкування з місцевими підприємцями та майстрами-ремісниками.

  • Ви збудували курорт «Буковель», тож неабияк розумієтеся на туристичній галузі. Як оцінюєте туристичний потенціал нашого краю?

  • Бог дав мені сили й можливість відкрити «Буковель», тож я скористався ними заради всіх людей, які живуть в Карпатах. А закарпатський потенціал вважаю дуже великим. У першу чергу це стосується Рахівщини. Там можна збудувати колосальний курорт світового рівня. Сподіваюся, ми це зробимо разом із громадами, які підтримують розвиток туризму. Тут будуть жити люди з достойними зарплатами, ніхто більше не потерпатиме від бідності.

  • Однак цього всього не буде, доки інфраструктура, зокрема дороги, залишатиметься в зруйнованому стані?

  • Я безліч разів бачив закарпатські дороги і їздив ними. Пам’ятаю, у 2015-16 роках я приїжджав сюди з бюджетним комітетом Верховної Ради і попереджав, що буде з дорогами Закарпаття через рік. І так воно й сталося – всі дороги повністю зруйнувалися одночасно. Чому? Бо востаннє капітальний ремонт, якщо його так можна назвати, відбувався двадцять років тому. А саме на двадцятий рік дороги починають розвалюватися, якщо їх не обслуговувати. От, приміром, напрямок «Долина-Хуст». Погляньте, яка там мальовнича місцевість. Там можна розвивати туризм. Але дорога – жах. Тож треба починати працювати за чітким планом. Колись такий план було розроблено для «Буковеля». І ми дотримуємося його вже 18 років. Такий самий план розвитку потрібен і для всієї України. Аби кожна місцина мала з нього зиск і знала, чим має займатися. Саме довкола такого плану мають єднатися громади, а не на ідеї економії коштів.

  • Створити ОТГ на Закарпатті непросто, бо очільник області не вельми сприяє цьому.

  • Реформу децентралізації треба розглядати у комплексі. Бо сьогодні єднаються сильні громади. І через це вони стають іще сильнішими. А маленькі громади лишаються на маргінесах і робляться ще біднішими. Хіба це справедливо? Громади мають об’єднуватися на певній ідеї, економічній моделі. Приміром, декілька сіл можуть займатися лісовиробництвом – у рамках приросту обережно переробляти ліс, не експортувати кругляк. На основі цього вони й можуть об’єднатися. Інші мають чудове озеро, тож можна зробити рекреацію. Чіткий план розвитку всієї України слід розробити якомога швидше. Якщо я стану Президентом, то матиму його вже протягом першого року. А за другий рік ми підготуємо інженерію того плану. Визначимо, де в першу чергу потрібні дороги, мережі, водозабезпечення, електролінії. Далі почнемо все це будувати. Бо зовнішньому інвестору не цікаві проблеми держави. Якщо він хоче, приміром, звести завод – у нього має бути класна дорога й інфраструктура.

  •  Що Вас спонукає балотуватися у Президенти України?

  •  Жебрацький рівень життя наших громадян і те, що країну щороку покидає мільйон осіб. Моя головна мета – змінити життя в Україні на краще. Важко порівняти маленький «Буковель» із цілою країною. Але погляньте на людей, які жили в селі Поляниця – раніше воно було доволі депресивною місциною. Люди тяжко працювали, молилися Богу, і Бог дарував їм можливість стати найбагатшим селом в Україні. Сьогодні цілий регіон – десятки, можливо, сотні тисяч мешканців живуть вельми добре, будуючи власні готелі й розвиваючи сільське господарство у налагодженій туристичній інфраструктурі.

  • Шевченко – Президент. Які будуть перші кроки, що дозволять нам відчути – життя змінюється в ліпший бік?

  •  У першу чергу треба перекрити корупційні шпарини на митниці. У глобальному плані. Візьмемо для прикладу енергетичну митницю. Вона має опікуватися нафтопродуктами, натомість сприяє їхній контрабанді. Треба перекрити всі газові оборудки, які влада практикує вже понад 27 років. Перекривши кордон, ми отримуватимемо щодня десятки мільйонів доларів. Це гроші, які  прийдуть від великих оборудок наших можновладців! Я не кажу про маленькі «бусики», якими люди щось везуть, намагаючись вижити у прикордонних районах. У тих людей нема вибору, бо держава не дає можливості отримати достойну зарплату і пенсію. Другий крок – «перезавантаження» правоохоронної системи. Вона має почати служити людям, а не бути репресивним інструментом у руках влади. Уже ці два кроки кардинально змінять картину. Закон ніхто не порушуватиме. Усі знають мою безкомпромісність, я за те, щоб хабарники й ті, хто зловживає своїм положенням, були покарані. А ще би я хотів, щоб і моя команда, і наші опоненти пройшли детектор брехні, відповівши, чи чесно вони працюють. Переконаний – за такої умови наша команда виграє у першому турі. 

12 жовтня 2018р.

Теги: Шевченко, Буковель, праймеріз

НОВИНИ: Політика

22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 11
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
15:02
/ 68
У Закарпатській обласній прокуратурі виявили щонайменше 13 "юних" пенсіонерів (СПИСОК)
19:47
/ 8
У затриманої на організації "ухилянтської" схеми ректорки Несух виявили російські символіку, диплом і подяку, а також угорське посвідчення особи
11:45
/ 1
Прем’єри України і Словаччини зустрічаються під Ужгородом після заяв фіцо щодо НАТО
17:15
/ 6
На позачерговій сесії Оноківської сільради депутати достроково припинили повноваження сільської голови Марії Коваль (ОФІЦІЙНО)
22:51
/ 3
Депутата-"слугу" Рахівської міськради Пруцкова затримали за організацію переправлення "ухилянтів" через кордон
21:20
/ 7
У четвер облрада планує втаємничено, через "приватну" реставрацію, забрати у волонтерів "пам'яткову" будівлю в Берегові і, ймовірно, передати під контроль Угорщини
16:32
/ 7
Поліція й СБУ прийшли з обшуками до псевдоактивіста Стахіва, що з Павловим з "Доста" кошмарив Закарпаття під час ковіду
20:50
/ 23
В Ужгороді "кримінальний" депутат від ОПЗЖ Маєрчик за підтримки колег і правоохоронців легалізовує крадіжку в громади землі на пл. Петефі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 7
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
12:05
/ 1
"Оптимізація" України
20:57
/ 39
Суд визнав голову Великоберезнянської громади Кирлика "корупціонером"
20:26
/ 5
В угорщині відкрили першу повноцінну середню школу з українською мовою навчання
23:08
/ 5
АРМА продало Maybach Медведчука та його квадроцикли та баггі з дачі на Закарпатті
» Всі новини