Та у можновладців ще є шанс хоч трошки покращити реноме Закарпаття у спортивному світі. Адже є чимало видів спорту, міжнародні федерації яких влаштовують свої чемпіонати Європи та світу, але, поки що, не входять до програми Олімпійських ігор. Ось і вирішили їх керівники організовувати кожні чотири роки свої Всесвітні ігри і проводити їх наступного року після Олімпіад. Перші такі змагання з 18 видів спорту, під патронатом Міжнародного Олімпійського Комітету, були проведені у 1981 році в американському місті Санта-Клара, далі Всесвітні ігри приймав Лондон (1985), німецьке Карлсрує (1989), голландська Гаага (1993), фінське Лахті (1997), японське Акіто (2001), німецький Дуйсбург (2005 – вже 38 видів спорту!). Дебют українських спортсменів відбувся 11 років тому у Лахті, де вони випробували свої сили у трьох видах спорту – паверліфтінгу, спортивних танцях і художній гімнастиці. В Акіто вперше до програми ігор було включено спортивне орієнтування. VIII Всесвітні ігри пройдуть 2009 року у Каошиунгу (Тайпей). За результатами виступів українців упродовж останніх років Міністерством визначено 14 видів спорту, в яких наші спортсмени здатні здобути ліцензії: це акробатичний рок-н-рол, спортивна акробатика та стрибки на акробатичній доріжці, бодибілдинг, джіу-джитсу, паверліфтинг, підводний спорт, скелелазіння, спортивні танці, сумо, парашутний спорт, перетягування каната, стрибки на батуті, спортивне орієнтування.
Із спортсменів Закарпаття на місце в національній збірній на VIII Всесвітні ігри поки що реально претендує лише досвідчений майстер спорту зі спортивного орієнтування – вихованець мукачівського СК «Товариш» В’ячеслав Мухідінов – кращий орієнтувальник 2007 року в Україні (5 місце на минулорічному ЧС). Ліцензії на поїздку до Тайпею прихильники лісового спорту виборюватимуть у липні цього року на чемпіонаті світу, що пройде в чеському Оломоуці, а за право потрапити туди боротимуться ще двоє вихованців закарпатської школи орієнтування: 23-річна мукачівка Марія Семак (друга з українок у світовому рангу) та 20-річний Георгій Фечо з Ужгороду (призер Всеукраїнських літніх спортивних ігор).
Така ситуація повинна змусити керівництво закарпатського спорту, спортивні товариства сприяти ширшому розвитку неолімпійських видів спорту: необхідно профінансувати навчально-тренувальні збори, видатки на відрядження спортсменів на основні національні та міжнародні змагання, закупити необхідну екіпіровку. Варто було б звернути увагу й на підготовку талановитої молоді. А поки що сподіватимемося, що В’ячеслав Мухідінов з товаришами зможе вдало виступити у Каошиунгу і привезти до Закарпаття першу нагороду цих престижних у світі змагань.