7 червня - перший день перебування в Ужгороді у рамках проекту, підтриманого ПРООН. Одразу після приїзду підлітки та їх супроводжуючі мали зустріч із представниками соціальних служб, пробації та працівниками поліції Ужгорода.
Віталій Мураль, начальник Ужгородського міськрайонного відділу з питань пробації, розповів про співпрацю із громадськими організаціями та принципи роботи з неповнолітніми. Марина Арокгаті, начальник служби у справах дітей Ужгородської міської ради, наголосила на тому, наскільки важливо у підлітковому віці тягнутись до навчання та розвитку.
Іван Фленько, начальник Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповів про роботу із родинами, які опинилися у скрутних обставинах, про заходи, які проводяться для дітей і, зокрема, зазначив: «Дуже важливо ставити собі умову – відповідальність за своє життя. Якщо ви серйозно ставитиметеся до своєї роботи, то обов’язково досягнете успіху у житті. Ми працюємо із різними сім’ями. І бачимо їхні проблеми. Буває інколи, що люди не хочуть навіть задуматись, чому опинилися у такій ситуації».
Микола Прохоров, інспектор відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції у Закарпастькій області розповів про важливість спілкування із дітьми, зустрічі патрульних поліцейських зі школярами, випадки правопорушень та як допомогти підліткам уникнути цього: «Дуже важливо самому хотіти змін. Якщо людина не хоче цього, ми ніяк не допоможемо. Від кожного індивідуально залежить, чи зможе він змінитися і повернути на хороший шлях, мати сім’ю, роботу, успіх, чи ні. Ви серйозні хлопці, приймайте рішення. Просто треба хотіти цього», – сказав поліцейський.
Коли розмова зайшла про мрії, Валентин Латутін, начальник Попаснянської районної служби пробації, сказав: «Найголовніша мрія наших дітей – щоб мама і тата були поряд і щоб не стріляли».
На гостей з Луганщини в Ужгороді чекає ще багато зустрічей та цікавих подій. Програму перебування для них підготувала ГО «Щасливі діти». Як розповіла представниця організації Людмила Сюзева, підлітки матимуть кілька мотивуючих зустрічей, екскурсії містами Ужгород та Мукачево, а також подорож замками Закарпаття, тренінги з психологом Маріанною Мигаль , розмови та тему екології, майстер-класи від творчої майстерні «пТашка», спортивну зустріч із тренером з айкідо Михайлом Рогачем, зустріч з музичним гуртом «Вандор», навчання грі на барабанах, а також на дітей чекають пригоди у мотузковому парку в Ужгороді. «Програма сприятиме тому, аби змінилися їхні погляди на життя. Мотивуючі зустрічі – аби показати їм альтернативу, інші можливості, шлях, яким хтось із них, сподіваємось, захоче піти», – зазначила Людмила Сюзева.
Вуву 2018-06-09 / 05:23:37
Та відведіть йіх у циганський табір і самі хай все побачать ... А після тих відвідин в них зявиться така мотивація ... Кращойі і нетреба.