Про це повідомили в ГО "Екосфера".
Учасниками сьогоднішнього Форуму стали гідроенергетики, власники міні та малих ГЕС в Україні, науковці та природоохоронці. Присутніми були також Ігор Тинний та Андрій Ганзел, які представляють ТОВ "Акванова Девелопмент" та енергетичну компанію РЕНЕР – власників усіх нових МГЕС у Закарпатті.
"У кожного своя мета, свої цінності, свої пріоритети. Енергетики та бізнесмени у річці бачать дармовий ресурс та "зелений тариф", а екологи та природоохоронці - природну цінність, яка є національним надбанням. Однак, є надія, що діалог розпочато, консенсунс хоч в якихось питаннях буде знайдено", – констатують в "Екосфері".
У своєму виступі член-кореспондент НАН України Сергій Афанасьєв оприлюднив результати досліджень Інституту гідробіології НАНУ і заявив, що у Карпатському регіоні немає жодної МГЕС із функціональним рибоходом. Навіть на міні ГЕСах компанії РЕНЕР.
А заступник генерального директора ПАТ «Укргідропроект» Юрій Ландау наголосив, що реальний гідропотенціал карпатських річок значно менший від тих цифр, на яких базуються усі розрахунки МГЕС, які нині будуються.
Цильо Кіловат 2018-05-23 / 04:48:46
А хто ім на таку халяву, що цілковито нищить природу в Європі грошей дав?! Колись "на зорі укровлади" - 1-а половина 90-х і ці бізнесюки ще кашку-малашку іли - делегація Міненерго, втім і з Закарпателектромереж відвідували каскад Tauernkraftwerke Kaprun 330МВт у австрійських Альпах. Австрійці показували, як у них такі станціі зовсім, або лише мінімально впливають на довкілля. Рибоводи обов"язкові на усіх! Причому виконані у вигляді широкого потічка з камяними порогами. Щоб риба не лише за течією, а догори на нерест могла плисти. Іх інженери підкреслювали, що без мір і коштів рекультиваціі, охорони природи ні один проект не був би затверджено і виконано. Ознайомтесь з іх ГЕС долею і структурою - корисно.