Про це у соціальній мережі Фейсбук повідомила представниця Центру інформації про права людини Альона Луньова.
"Президент України відкликав свій скандальний законопроект про громадянство, що містив загрози втрати громадянства України мешканцями окупованого Криму", - написала вона.
Відповідна інформація міститься і на сайті Верховної Ради.
На сторінці законопроекту вказано, що його знято з розгляду.
Раніше Президент Петро Порошенко у статусі невідкладного вніс до ВР законопроект №8297
В одному з пунктів документу йшлося про те, що підставою для втрати громадянства України стане "використання виборчого або іншого права, наданого іноземним громадянством або виконання обов'язків, покладених іноземним громадянством, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів державних органів або органів місцевого самоврядування іноземної держави".
Під дію цих норм потрапляли жителі Закарпаття, що взяли участь у виборах Угорщини, або отримали паспорт громадянина цієї країни та використовують його у своїх поїздках закордон або на території України.
Окремою нормою в документі прописувалося положення жителів окупованого Росією Криму. Зокрема йшлося про те, що отримання російського громадянства жителями Криму в результаті протиправних дій окупаційної адміністрації (російських державних органів і підконтрольних самопроголошених органів, що узурпували владу) не буде вважатися добровільним.
Водночас, пропонувалось, що участь мешканців Криму з російськими паспортами у виборах, організованих окупантами, буде підставою для припинення українського громадянства.
В свою чергу Головне експертне управління Ради раніше дійшло висновку повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
У документі констатується, що "військові дії в окремих районах Донецької та Луганської областей, анексія та подальша тимчасова окупація РФ Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (далі – АРК та м. Севастополь), а також недвозначна політика деяких сусідніх держав щодо можливості спрощеного набуття деякими категоріями громадян України громадянства іноземних держав (Угорщина, Румунія та ін.) актуалізували питання щодо розробки дієвих законодавчих механізмів виявлення та запобігання випадків подвійного громадянства, особливо серед державних (публічних) службовців, оскільки це становить загрозу для національної безпеки та створює підґрунтя для зовнішнього втручання у внутрішні справи України".
Управління зазначає, що підтримує ідею необхідності вдосконалення чинного законодавства України з питань громадянства України, а також загальну спрямованість проекту на підвищення авторитету українського громадянства та встановлення додаткових механізмів запобігання (уникнення) випадків подвійного (множинного) громадянства, водночас вказує на деякі колізії.
***** до Вуву 2018-05-17 / 16:38:38
Я скажу замість вас. Просто потрібно узаконити подвійне громадянство,як у деяких інших прогресивних країнах.Істинні патріоти навіть з подвійним громадянством залишаться жити та працювати на землі на якій народилися.
Мех 2018-05-17 / 07:16:01
Поки Украина пасе задних у рейтингах добробуту доти бажаючих отримати паспорта инших держав будет багато.и нияки зоборони та закони не будут братись до уваги
Вуву 2018-05-17 / 05:16:39
Цю проблему можна полагодити досить просто і легко ... Але я не буду про це писати як ... поки при владі вальцман.