Фестиваль присвячено культурі виноробства, а місце його проведення не є випадковим, адже Виноградівщина — це край виноградників, безкрайніх садів і родючої городини. Сьогодні у парку Перені зібралися кращі винороби краю і представили свою продукцію. Напередодні журі у складі фахівців з України, Угорщини і Франції визначили кращих виробників білих та червоних сухих, десертних та ізабельних вин, якими славиться Закарпаття. Усього на конкурс представили 57 видів місцевого вина.
Свято почалося з театралізованої ходи з центра міста до парку, де на головній сцені фестивалю нагородили переможців винних номінацій. Відкриттям цьогорічного конкурсу стала винороб з с.Шаланки Єва Альохіна, яка посіла І і ІІ місця у номінації “Червоне сухе вино” і довела, що жінки у виноробстві не поступаються чоловікам. Окрім того, численних гостей свята привітали керівники Закарпатської області, очільники місцевого самоврядування, зокрема і з прикордонних земель Румунії, Словаччини, Угорщини.
Винороби не лише пропонували продегустувати та придбати сонячний напій, а й привезли на продаж найціннішу свою продукцію — саджанці десятків видів винограду. За словами місцевих виноградарів, з молодої лози вже за 2-3 роки можна буде збирати невеличкий врожай винограду, а за умови правильного догляду врожаї стануть основою молодого вина. До слова, винороби залюбки ділилися досвідом у виготовленні вина “від А до Я”.
Колоритною і різноманітною була й фестивальна кухня, основу якої склали закарпатські та угорські страви. А ще відвідувачі могли придбати свіжу полуницю та черешню врожаю 2018 року з сусідніх сіл. Для багатьох туристів, які завітали на “Угочанську Лозу”, ягідний сезон розпочався саме сьогодні.
Не обійшлося фестивальне містечко й без наметів з продукцією закарпатських сироварів, молочарів, виробників м′ясної продукції, бджолярів та пасічників. Загалом вдалося нарахувати понад два десятки варіацій на тему сиру і бринзи. Продавці вже на початку свята були упевнені, що вдасться продати усе, що привезли сьогодні до Виноградова.
Аби побачити різні грані колоритної Виноградівщини, на території фестивалю влаштували презентаційні садиби з різних сіл району. Тут виноградівські газдині (господарки — ред.) демонстрували місцеві страви з автентичними назвами а-ля “шовдирь”, “чиврики”, “цибулянка”, майстри підготували виставку декору ручної роботи, музики співали пісень й запрошували гостей фестивалю зануритися в атмосферу локального свята у кожній садибі.
Свято триватиме до пізнього вечора. Гостей зі сцени фестивалю розважатимуть кращі творчі колективи Закарпаття. А місцеві винороби вже обговорюють концепцію фестивалю-конкурсу “Угочанська Лоза—2019”.
Катерина Ірха, УНН
Вуву 2018-05-07 / 12:35:03
Якщо все добре спланувати і подати інформацію туроператорам києва братіслави праги і. решта ... То "К.анцю" ... Можна буде запустити не тільки по с.н. ... а кожен день і в кругову.
І бажаючих... на таку атракцію може бути доволі багато з різних куточків.
ВУВУ 2018-05-07 / 02:36:47
А після "угочанськойі лози" ... Відразу в п.с.н. провести день міста (берегова).
Вуву 2018-05-07 / 02:27:07
У виноградові люди головою думають і мають хороший результат.
І винний фестиваль і якраз перша пойіздка "анцьов кушницьков" ... По виноробним селам ... Широко і розлого і маштаб всеохоплючий.
А в берегові проводять винний фестиваль під час великого посту.
Тай і вузькоколійічка ще не йіздить щоб ось так можна було йійі задіяти і посилити фестиваль ... Задіяти і охопити більшу кількість людей.
Тай і в травні погода вже тепла і більш прийнятна для таких масових гулянь і прийізду туристів.
А тут ще і перші черешні і ягоди.
І сама популяризація фестивалю за рахунок "анці кушницькойі" булаб значно кращою.
Уявіть собі якби .....в одну пятницю ,суботу і неділю проводили "БЕРЕГ ФЕСТ"... а на наступну п.с.н. ... "УГОЧАНСЬКУ ЛОЗУ" ... І заодно "розтягнути" ... Один фестиваль в другий на 10 днів.
Та пойізди з києва будуть йіхати переповнені .
ТУТ НЕХАЙ БАБЯК ДОБРЕ ПОДУМАЄ ... СКІЛЬКИ НА ЦЬОМУ МОЖЕ ВИГРАТИ МІСТО І НАСЕЛЕННЯ.