Особливу увагу працівники природоохоронної установи приділяють райдужній і струмковій форелі. Для розведення і вирощування форелі в штучних водоймах необхідні умови, максимально наближені до природних. Цей вид риб, потребує чисту і прозору воду, збагачену киснем, відповідну температуру протягом усього року тощо. Саме такі умови створені в урочищі Ґропка, де днями працівники установи зібрали ікру райдужної форелі. Близько 16 тисяч штук вже закладено в інкубаційні апарати, а ще 10 тисяч планують зібрати найближчим часом.
«В інкубаторах через місяць-півтора появляться мальки, яких ми потім випускаємо у річки на території НПП «Синевир», - розповідає начальник Синевирського природоохоронного науково-дослідного відділення Василь Сятиня, який вже не один рік керує процесом. – Таким чином в річках відновлюється популяція форелі райдужної і струмкової».
Штучне відтворення рибних запасів на території НПП «Синевир» має важливе значення для збільшення цих видів в річці Теребля та її притоках, а також для збереження їх генофонду, повідомляють в НПП "Синевир".
О.Д. 2018-05-03 / 18:35:41
"Пізно пити "Боржомі", коли печінка відвалюється" (народне прислів'я)
"В Україну її вперше було завезено в кінці XIX ст. Із середини XX ст. пструга райдужного систематично розводять. З рибоводних господарств її особини потрапляють у річки. У деяких річках Карпат і Криму пструг райдужний утворив самовідтворювальні популяції." (с)
Цей процес навряд чи вже можна зупинити. Тому, претензії недоречні і спрямовані не за адресою. Розбирайтеся з НПП "Синевир" і у фаховому середовищі, не вмішуючи сюди журналістів, тим більше - виставляючи їм претензії.
уважний 2018-05-03 / 18:21:56
Шановна редакція! Ви розумієте, яку пургу поширюєте з подачі НПП Синевир??? Райдужна форель є агресивним інтродуцентом, видом з Канади якого в Карпатах НІКОЛИ не було! Про яке "відновлення популяції" може йти мова???