Захід у формі спілкування відбувся у читальному залі бібліотеки, де були присутні учні ужгородського ліцею та загальноосвітньої школи № 2.
Розмову вели голова міського осередку Пласту Національної Скаутської Організації України Софія Будник та голова обласного осередку – Андрій Ребрик.
Розмова почалася з розповіді про історичну подію, що відбулася 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути (між Бахмачем та Ніжином), де під час наступу більшовиць¬ких військ на Київ героїчно загинуло близько 300 молодих гімназистів.
За рішенням Української Центральної Ради від 19. 03.1918 року тіла 27 вояків-студентів було перевезено до Києва та урочисто поховано на Аскольдовій могилі. У 1998 році на місце біля ст. Крути та на Аскольдовій могилі встановлено пам’ятні знаки.
Ужгородські пластуни влаштували для учнів перегляд історичного документального фільму «Україна між Гітлером і Сталіном». Фільм продемонстрував трагедію українського народу в часі до і після Другої світової війни. У фільмі учні вперше побачили розсекречені та віднайдені кадри про події Карпатської України, масові розстріли у Биківні, Бабиному Яру тощо.
Софія Будник: «Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Це той героїчний вчинок, який можливо й несвідомо, але без жодних вагань і наказів, вчинили справжні сини українського народу. Вони зробили так само, як і сотні й тисячі інших в різних кінцях України, в різний історичний час...».
Станиця Ужгород щиро дякує дирекції бібліотеки за виявлену ініціативу у проведенні подібного заходу.