У суботу, 21 квітня, на фізичному факультеті відбувся фінальний другий етап очного Всеукраїнського наукового конкурсу «Digital measurements 2018». Змагання мають на меті активізувати застосування вимірювальних комп’ютерних комплексів у навчальному процесі.
Представляли свої роботи учні у двох групах – навчальних та дослідницьких проектів. До другого етапу було допущено по 3 дослідження.
Презентування зосередили на кафедрі твердотільної електроніки з/с інформаційної безпеки. Зі вступним словом виступив завідувач кафедри професор Василь Різак, який привітав учасників і зауважив: «Ми розпочинаємо дуже серйозну роботу, яка, впевнений, позначиться й на нашому суспільстві. Адже воно перебуває в перехідному періоді, де панують інформаційні технології, які полегшують рух до нових знань. Переглядаючи ваші напрацювання, ми, тобто журі, одразу зрозуміли: якщо й надалі розвиватиметеся в цьому руслі, наука процвітатиме».
Відповідно до правил змагань, учасникам надавалося до 5 хвилин на технічну підготовку до захисту – під’єднання обладнання й запуск потрібних програм, 10 хвилин встановили для доповіді й відповідних дослідів, після чого учні, вчителі, викладачі й члени журі зможуть ставити питання.
Почали з презентування проектів представниками навчальної групи. Відтак зробили півгодинну перерву. Загалом учні представляли свої розробки протягом трьох годин. Одразу після закінчення захисту проектів дослідницького характеру журі оголосило розподіл місць і розпочало нагородження.
Отже, третє місце у навчальній секції посів учень Опорного закладу навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад – позашкільний навчальний заклад-гімназія» Асканія-Нова селищної ради (Херсонщина) Євгеній Кравченко, а в дослідницькій – учні Чорнобаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів №1 (Черкащина) Сніжана Аністратенко та Арсеній Мурав’я.
Друге місце вибороли учениця Баранівської ЗОШ І-ІІІступенів №2 ім. О.Сябрук (Житомирщина) Богдана Каліновська та учениця Тальнівського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» (Черкащина) Аліна Рябцун – у навчальній та дослідницькій секціях відповідно.
Найкращими ж у навчальній групі стали учні Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 (Київщина) Анна Тетеріна та Ілля Дубінін; у дослідницькій секції – учениця Чорнобаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів №1 (Черкащина) Дана Савєнкова, повідомляє Медіацентр УжНУ.
наука 2018-04-25 / 16:23:51
Фізика, у любому прояві потрібна! І взагалі від античності до мега сучасності фізику професіонал повинен знати,її просто треба хотіти знати і особливо у житті у практиці! Більше практичних і лабораторних і менше особистостей у інтернеті!Практичні,лабораторні,економіка!Обов’язково зв’язок з іншими науками!
Нiк 2018-04-24 / 13:49:16
З цих дiтей нiхто на фiзфак не буде поступали! Тому що цей ф....т в минулому!