Моніторинг із травня по вересень 2017 року проводив Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, на який покладено функцію контролю за дотриманням «права знати». Метою досліджень було проаналізувати зміст офіційних сайтів для визначення кількісних та якісних характеристик поточного рівня інформаційної відкритості відповідно до вимог законодавства з питань оприлюднення інформації про діяльність суб’єктів владних повноважень.
Загалом за комплексною оцінкою повноти, навігаційної доступності та доступності форматів сайт Ужгородської міської ради отримав 304 бали, що вище середнього показника серед усіх досліджуваних міськрад – 267 балів.
Оцінка навігаційної доступності сайту міськради Ужгорода – 80% при середньому показнику 74%. У звіті зазначається, що сайт зручний у користуванні, структура дозволяє знайти більшість інформації за 3 кліки.
Оцінка доступності форматів – 87%, більшість інформації подано в доступному гіпертекстовому форматі, що дозволяє ознайомитися з інформацією з вікна браузера, а частина інформації доступна лише після завантаження.
У листі виконавчого директора Центру «Ейдос» Ольги Будник Ужгородському міському голові Богдану Андріїву наведено також рекомендації, яку інформацію ще варто додати на сайт.
У ході моніторингу досліджувалися також інші показники відкритості міських рад:
– імплементація необхідних норм для забезпечення доступу до публічної інформації в офіційних документах, якими керуються в своїй роботі органи влади;
– забезпечення доступу у відповідь на інформаційні запити;
– забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні суб’єкта владних повноважень.
За всіма цими параметрами Ужгород – у верхній частині або всередині рейтингових показників, хоча ще кілька років тому займав останні позиції, повідомляють в Ужгородській міській раді.