Про це повідомляє Радіо Свобода.
Як повідомляється на сайті парламенту, уряд зареєстрував законопроект №8046 (щодо внесення змін до пункту з розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про освіту" щодо уточнення деяких положень).
Наразі тексту документа на сайті Ради немає.
14 лютого уряд схвалив законопроект, який має внести зміни до перехідних положень закону "Про освіту" й продовжити перехідний період для імплементації мовної статті на 3 роки – до 2023-го.
Продовження перехідного періоду пропонувала Венеційська комісія.
Восени минулого року набрав чинності новий український закон про освіту. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном.
Перехідні положення закону передбачають: "особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою".
Нагадаємо, Будапешт блокує вже друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.
На цьому тижні Угорщина висунула умови для початку діалогу з Україною щодо мови освіти.
Як інформувало Закарпаття онлайн, представники угорської громади Закарпаття відмовилися від консультацій з Міносвіти України
Гуцул 2018-02-18 / 14:23:33
Хай мадяри мені паспорт дадуть і роботу, а гроші я все одно додому привезу у мене діти на полонині і їх кормити і вчити треба. Тут все логічно буду я багатий буде і держава багатою бо від влади манни небесної нема що чекати. Слава Україні! І всім нашим Європейським сусідам.
Аватар 2018-02-17 / 17:30:10
Добрий ранок!На дворi ххi ст.
Зорро 2018-02-16 / 10:57:08
Нехай навчаються угорською мовою,но Угорщина повинна побудувати школи в селах, найняти вчителів, дати їм зарплату,сплатити комунальні послуги.А Україна має ввести закон,щоб в вищих навчальних закладах,державних органах,громадських місцях використовувалася винятково державна(українська)мова,інакше великий штраф.І тоді мадяри тут будуть людьми другого сорту,без знання державної вони тут будуть не потрібні і самі роз"їдуться.І років через 10-15 питання само собою відпаде.бо їх тут попросту вже не буде.
Іван 2018-02-16 / 08:36:20
Монголи