Як розповів декан фізичного факультету Володимир Лазур, цього року нафакультеті відкривається нова спеціальність «фізична та біомедична інженерія». Основним її напрямком стане створення штучних органів та штучних частин тіла.
"Взагалі це століття пов’язано із успіхами фізиків у суміжних галузях науки – біології, медицині. Ужгородський виш дає можливості такої співпраці, адже має свій медичний факультет. До прикладу, нині ми вже вели спільну роботу з колегами зі стоматологічного факультету. А тепер відкриємо спеціальність на якій в однаковій мірі буде викладання як медичних, так фізичних дисциплін", - розповів В. Лазур.
Щодо особливостейспеціальності, декан зауважив: "При всіх атомних та ядерних центрах світу є медичні заклади з пучково-променевої терапії. Виявляється, до цього часу, щоб зруйнувати пухлину використовували жорсткі електромагнітні випромінювання, пучки, які вражають великі ділянки тіла. А якщо мова йде про формування пучків елементарних частинок, електронів, пучок вдається локалізувати та руйнувати хвору молекулу. Ба більше, сьогодні створений медичний робот, який рухається судинною системою людини, пересувається до хворої клітини, скажімо ракової, лікує або руйнує її. Фізики сьогодні повинні навчитися регенерувати клітину, повністю відтворити ту ділянку. При цьому у цій галузі є великі успіхи. До прикладу, Арагонську національну лабораторію очолює випускник фізичного факультету, і це найпотужніша лабораторія, яка займається атомними молекулярними кластерами, основне завдання яких полягає навчитися відтворювати окремі ділянки та частини людського тіла. Я переконаний, що незабаром ми будемо лагодити людське тіло, як будь-який механізм. І саме за фізиками вирішення питання людського безсмертя".