Необхідно нагадати, що Боздоський парк був заснований у 1954 році. А через ЗО років рішенням Закарпатського облвиконкому в межах міста Ужгорода по вулиці Боздоська дорога, 5, було указано створення парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Боздось-кий» загальною площею 50 га без вилучення земель у землекористувача. Охоронне зобов'язання Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області видали комунальному підприємству «Парк Боздоський», і всі види господарської діяльності
відтоді здійснюються за погодженням цього управління, а парку надано статус природно-заповідного фонду Крім того, зазначена ділянка належить до земель водного фонду, оскільки знаходиться в прибережній захисній смузі р. Уж.
! от нещодавно інспектори встановили, що на земельну ділянку площею 0,4 га складуються відходи різного походження: грунтові, будівельні, рослинні, тверді побутові та інші, які перемішані між собою. А оскільки ця ділянка з одного боку межує з водоймищами, що утворені від старого русла річки Уж, то як тільки піднімається рівень води, все це "добро" потрапляє в акваторію річки Уж, а відтак до р. Тиса, що призводить до транскордонного забруднення водо-токів. Саме така картина і вимальовувалася наприкінці минулого року.
Як згодом вдалося з'ясувати, виконавчий комітет Ужгородської міської ради прийняв рішення від 28.02.07 «Про підготовчі роботи», котрим зобов'язав КП «Агромікс» взятися за очищення території площею 4,5 га по Слов'янській набережній від дикоростучих чагарників та поодиноких дерев для влаштування міської зони відпочинку. Цим же рішенням передбачалося завезти на згадувану територію грунт (без родючого шару) та будівельне сміття з буд-маиданчиків.
Комісія з представників управління міського господарства та КПЗ Г «Агромікс» обстежила парк і прийняла рішення зрізати 52 дерева верби білої. Однак це рішення було прийнято незаконно, оскільки обстеження провели без присутності директора парку. До того ж знесення зелених насаджень відбувалося за відсутності відповідної документації.
Особливо слід зауважити, що рішенням IV сесії Ужгородської міської ради V скликання від 27.09. 07 р. ТзОВ «САФФ-Украі-на Аква» дано тільки дозвіл на підготовку матеріалів попереднього погодження земельної ділянки площею 20 га для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу «Водний світ» у районі Слов'янської набережної. Тобто, земельна ділянка згадуваному товариству ще не виділена і, відповідно, державний акт на право власності на цю земельну ділянку відсутній.
Утім це нікого не зупинило. І «...з метою приведення території, виділеної для влаштування міської зони відпочинку по Слов'янській набережній, в належний санітарний стан...» міський голова видав розпорядження від 05.11.07 р. «Про заборону вивозу сміття», яким усім юридичним та фізичним особам заборонив вивозити на визначену територію тверді побутові відходи, листя та інше сміття, за винятком грунту
(без родючого шару) та будівельного сміття.
Та попри це, як було встановлено, на земельну ділянку по Слов'янській набережній впродовж тривалого періоду завозилося будівельне та побутове сміття, що суперечить ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Тому Державною екологічною інспекцією винесено рішення від 28 листопада 2007 року про негайну заборону вивезення відходів по Слов'янській набережній в м. Ужгород.
Відтак у результаті візуального обстеження було встановлено, що на двох земельних ділянках зберігаються та складуються будівельні, побутові та інші відходи. Спеціалісти провели геодезичну зйомку та інструментальне вимірювання їх обсягів. З'ясувалося, що на земельній ділянці площею 0,35 га зберігається 12,8 тис. куб. м відходів, а площею 0,12 га — 2 тис. куб. м відходів. Загальний об'єм завезеного сюди непотребу становить 13 тис. 800 куб. м.
Державна екологічна інспекція в Закарпатській області провела розрахунок завданої шкоди, зумовленої засміченням земельних ресурсів. Загальна сума становить — 11 759 189 гривень.
11 грудня 2007 року зібрані матеріали Державна екологічна інспекція в Закарпатській області направила в Закарпатську міжрайонну природоохоронну прокуратуру для подальшого реагування та прийняття рішення.