Сьогоднішня конференція стала заключною серед заходів, які проходили у рамках проекту «Я зможу!», за підтримки БО МБФ «Час служити» (Ірпінь). Ужгородська міська організація «Спілки жінок України» та БО «МБФ «Час служити» (Ірпінь) співпрацюють у проекті «Я зможу!» з травня 2016 року і за цей час провели вісім заходів щодо гендерного права та захисту прав жінки в Україні.
Привітала учасників конференції і секретар Ужгородської міської ради Андріана Сушко. Вона подякувала організаторам та зазначила: «Сьогодні завершується цикл семінарів, які стосуються гендерних прав, гендерної рівності та багатьох інших актуальних питань. Якщо раніше цій проблематиці приділялося більше уваги на Заході, то сьогодні вона стає все актуальнішою в Україні. Тематика всіх семінарів була дуже цікава, багато працівників міської ради брали в них участь. Для себе особисто я також почерпнула багато цікавого на заняттях, особливо, що стосується гендерної рівності у депутатській діяльності. На жаль, у міській раді Ужгорода тільки 3 депутати-жінки із 36, і це один із найнижчих показників в Україні. Але водночас дві ключові посади у міській раді займають жінки, це є похвальним. Завдячуємо міському голові Богдану Андріїву, що гендерна рівність у владних кабінетах ради є витриманою». Також Андріана Антонівна привітала всіх із прийдешніми святами, побажала щастя, удачі і любові.
"Ужгородська міська організація «Спілки жінок України» діє з 2002 року і всі ці роки організація діяла творчо, активно і продуктивно. Протягом останніх двох років спільно з нашими партнерами – благодійною організацією Міжнародний благодійний фонд «Час служити ми реалізовували проект для жіноцтва Ужгорода «Я зможу!». Було проведено 8 семінарів і тренінгів на різну тематику – що таке гендер, права і можливості жінок в Україні, особливості жіночого лідерства, фінансові можливості жінок, запобігання насильству щодо жінок в Україні тощо", - відзначила голова ради Ужгородської міської організації Спілки жінок України Валентина Митровцій.
В Ужгороді, як і в Україні загалом, проблема гендерної рівності, прав жінки залишається відкритою. Тема гендерного права не є популярною, щодо неї створено багато міфів та стереотипів. На конференції висвітлили та обговорили зокрема такі питання – сучасне становище жінок в Україні, активність жінок у політичному житті та їх роль у законодавчому процесі, особливості становлення та сучасний стан жіночого руху в Закарпатській області, шляхи вирішення проблем жінок ВПО (внутрішньо переміщених осіб).