Сійярто нагадав, що у своїй річній національній програмі розвитку Україна визначила за мету поважати та розширювати права національних меншин, але новий освітній закон, на думку міністра, повністю суперечить цьому. Цим самим Київ проводить «двосторонню акцію» не тільки проти Угорщини, але і порушує взяті на себе міжнародні зобов’язання, додав Сійярто.
За його словами, якщо для України важливо «відновити співпрацю з Євроатлантичним союзом», то вона повинна скасувати закон про освіту. Він закликав країни, яким небайдуже відновлення діалогу з Україною, переконувати Київ дотримуватися обраного міжнародного курсу.
«Угорщина нізащо не пожертвує інтересами закарпатських угорців заради геополітичних ігор, і тому виступає проти того, щоб НАТО прийняло ситуацію, що склалася в Україні», – заявив політик. Він також додав, що «якщо Київ скасує згаданий вище закон, Угорщина знову стане найголоснішим прибічником євроатлантичних прагнень України», інформує Радіо Свобода.
Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, того ж таки дня стало відомо, що 11 країн НАТО, серед яких і Німеччина, висловили протест блокуванню Угорщиною діалогу з Україною
Україна та Угорщина мають намір провести зустріч до чи після висновків Венеціанської комісії стосовно «мовної» статті нового українського закону про освіту, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Закарпатській області 1 грудня.
Український закон «Про освіту» набрав чинності 28 вересня. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном.
Перехідні положення закону передбачають: «особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою».
Статтю 7 закону «Про освіту» (про те, що мовою освіти є державна, українська, мова), яка викликала стурбованість, надіслали на розгляд Венеціанської комісії. Висновки комісії очікуються в грудні.
Лев 2018-01-06 / 18:59:39
Той міністр може вирішувати що завгодно, але він як представник начебто добросусідської країни мав би розуміти, що йому не слід втручатися у внутрішні справи України. Чи у нього недостатньо освіти як для міністра закордонних справ Угорщини. Чи це просто ностальгія за Австро угорською імперією, яка розвалилася свого часу за один день.
Хоча як говорив класик:"...чим менша нація, тим вона більш шовіністична..."
Вуву 2017-12-07 / 12:18:55
Це той випадок коли ... Гос.деп. сша помилився. Але там вміють працювати над помилками .
Абдул хусейн 2017-12-07 / 11:44:21
До бібіке.....Нет смысла бороться за Украину, если ее душу погубит коррупция гос деп сша...
https://www.eurointegration.com.ua/articles/2017/12/7/7074727/ у Києві пожар а бібіке зновву проти мадярів....
Вуву 2017-12-07 / 08:35:28
Хоч іллДИКа ороска і може дзвонити "на пряму" до сіяртова чи орбана ... Але і вуву теж десь хтось читає ...
А якщо точніше , то "Закарпаттяонлайн". І то без всякого сумніву.
Вуву 2017-12-07 / 08:30:29
Нічо ... Там його теж добре "пропилесосили" ... І сказали "відкритим текстом" ... Досить.
Хуни майже нічого в скарбницю нато нічого неплатять ... Грошей бачте нема ... Армія йіх суцільна формальність ... Постійно отримують допомогу як фінансову так і військову ... А вони замість того щоб "сидіти тихенько" займаються політичним шанташом і відвертим зловживанням свойім членством в нато. Те саме вони робили і проти словаччини і румунійі ... Тепер проти Украйіни ... Ще й сербійі і хорватійі погрожують.
І сьогодні 11 членів нато йім сказали своє ФЕ ... Підкресливши що проблема нового освітнього закону в Украйіні є надуманою і такою ... Яка по свойій суті немає ніякого відношення до проблем військового альянсу.
Все те що вуву колись перед цим писав. Так і сталось.