«Я завжди був прибічником діалогу, але для перемовин потрібне бажання обох сторін. І коли Угорщина відмовляється чути аргументи України, вдається до підміни понять, шантажу та погроз, зловживає своїм членством в НАТО та ЄС, перемовини як інструмент досягнення порозуміння втрачають свою ефективність. Про які «консультації» йде мова, коли угорський міністр приїздить до українського Закарпаття і відмовляється зустрітися зі своїм українським колегою?» – запитав він.
За словами Бориса Тарасюка, безапеляційність заяв та риторика погроз викликає паралель між поведінкою Будапешта та Москви в публічному просторі.
«Для того, щоб це змінити, треба перейти до діалогу. Саме підбурювання з-за кордону найбільше шкодить миру і національній злагоді на Закарпатті», – зауважив народний депутат від «Батьківщини».
Окрім того, Борис Тарасюк порадив Угорщині дивитися вперед, а не назад, і зупинити шантаж щодо освітнього закону, не даючи грати на національних, а інколи і націоналістичних почуттях.
«Агресія Росії проти України під гаслами захисту російськомовних громадян переконала українське суспільство, що знання державної мови є питанням національної безпеки і фактором, довкола якого суспільство має гуртуватися. Депутати ухвалили компромісний варіант закону про освіту, який повністю забезпечує права нацменшин на навчання рідною мовою, відповідає національному законодавству та міжнародним стандартам, двостороннім угодам та водночас створює умови для вивчення державної мови», – зауважив екс-міністр закордонних справ.
На його переконання, меншини повинні об’єднувати, а збереження їхньої ідентичності не привід для їхньої ізоляції.
Насамкінець Борис Тарасюк зазначив, що Україна прагне проводити проукраїнську та дружню зовнішню політику.
«Я закликаю і Угорщину відкинути емоції та повернутися до нормальних відносин з Україною», – заявив парламентарій.
Нагадаємо, що 9 листопада цього року Борис Тарасюк вийшов із депутатської групи міжпарламентських зв’язків з Угорщиною. Як зазначив політик, цим кроком він хотів привернути увагу до проблеми українсько-угорських відносин.
«Розраховую, що це змусить наших партнерів зупинитися і не вдаватися і надалі до кроків, що завдають руйнівної шкоди двостороннім відносинам», – сказав він.
Вуву 2017-12-04 / 01:28:30
Але ще хочу тобі борисе "кинути пекучого перцю".
Бо коли ти був міністром ... Ти ніразу не відвідав ті самі "проблемні райони" ... Ніразу.
Тоді як ті проблеми зріли ще від часу незалежності (1991р.)
Так ти йіздив з робочими візитами по закордонах ... Але не було такого щоб ти зустрічався з нашими "заробітчанами"
... (Легальними і нелегальними і напівлегальними ) ... І питався в людей ... Що я для вас можу зробити ?
Чим вам можу допомогти ? ... (На міждержавному рівні).
Бо вже тоді і в італійі і в греційі і тд.... Були дружньо налаштовані до наших робітників ... Була прекрасна нагода укладати двосторонні угоди (на міждержавному рівні) ... Щоб наші люди в такий спосіб (наскільки це було б можливо)... Могли легалізовуватись ... З тим щоб мати офіційне право до роботи . щоб не були покинуті на призволяще зі свойіми проблемами сам на сам . Ні. Не такого люди від тебе чекали .
Та марна справа . Бо ти за тими фуршетами і банкетами гарно проводив час ... (Вибач в поті чола працював)... А люди вірили в чудо- диво ... Якого так і не сталось.
Ну то так ... В наздогін тобі ... бо як кажуть ...
" за обрубаною головою , по волоссю не плачуть"
Так ти міг був зробити ... Для всіх нас ... Багато чого ... Але...
Але так як той ... Х.ЮЩЕНКО ... Ти спустив все "унітаз".
А тепер твій "демарш" це є просто демарш ... ЯКИЙ НІЧОГО НЕВАРТА.
Вуву 2017-12-01 / 05:54:57
Борисе ... Дай си спокій ... Не треба тим перейматися , бо то пусте діло.
Прийде час самі прибіжуть і проситимуть ... Недовго чекати.