Тож, з вересня цього року і до 10 січня 2018-го дозволене тільки любительське рибальство однією вудкою/донкою з одним гачком або спінінгом з берега. І це тільки на окремо визначених місцях. Зокрема, на річці Уж можна ловити до 3 кілограмів на людину у день від українського-словацького кордону вверх за течією до автотранспортного мосту на вулиці Баб’яка; а також від підвісного мосту в Кам’яниці вверх за течією до автотранспортного мосту в селі Забрідь. Крім того, на ставках, озерах чи водосховищах.
Василь ГОМОНАЙ заступник Ужгородського міського голови:
- Вилов риби в межах Ужгорода від мосту Анкудінова до готелю «Ужгород» заборонений. Мотиваційна частина написана так, що це у зв’язку з тим, що почастішали випадки відлову риби в період нересту з метою дотримання природоохоронного законодавства. Тому було прийняте це рішення законодавчого комітету. Останнім часом мені невідомі випадки, коли відбувається відлов риби у заборонених місцях або в заборонений час. До міської ради з такими питаннями не зверталися. З боку органів Ужгородської міськради єдині, хто може на це впливати, це інспекція з питань благоустрою.
У період нересту не можна проводити вибухові та інші види робіт, добувати будівельні матеріали, влаштовувати рибальські змагання, організовувати підводне полювання, пересування плавучих засобів. За порушення правила передбачене покарання від штрафу до 3 років позбавлення волі.